Pamuklu Şalları Kullanma Kılavuzu!

PAMUKLU ŞALLARI KULLANMA KILAVUZU - Yapısı itibariyle oldukça kullanışlı ve sağlıklı olan pamuklu şallar hak ettiği ilgiyi birkaç sezondur görüyor..

  • 23PAYLAŞIM
  • 3847OKUMA

Sizi bu yaz desenli veya düz hiç fark etmez, pamuklu şal kullanmaya davet ediyoruz. Peki pamuklu şallar nasıl bağlanır? Pamuklu şallar ile nasıl modeller yapabilirsiniz? Şalın bakımını nasıl yapabilirsiniz? Merak ediyorsanız, anlatmaya başlayalım…

Hepimizin bildiği gibi pamuklu kumaşlar havayı geçirdiği için sağlıklıdır. Gün içinde toplu ve bone ile kapalı kalan saçlarımızı bir nebze olsun pamuklu kumaşlar ile hava almasını sağlayabiliriz. Pamuklu şallar hem kolay şekil alır hem kolay ütülenir hem de sağlıklıdır. Kolay şekil alır dedik, bunu biraz açalım. Pamuklu şal bağlama modelleri nasıl kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 1:

Şalınızın önünü içe doğru kıvırın. Bir tarafı kısa gelecek şekilde çenenizin altından iğneleyin. Uzun kısmı boynunuzun etrafından salaş şekilde dolayın.

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 2: Şalınızın önünü içe doğru kıvırın. İki yanı eşit olacak şekilde çenenizin altından iğneleyin. Eşit olan kısımları ensenizde bağlayın ve bağlamış olduğunuz bir ucu önünüze doğru atın.

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 3: Şalınızı içe doğru kıvırmadan bir tarafı uzun gelecek şekilde çenenizin altından iğneleyin. Kısa kalan tarafı ters yöne doğru kıyafetinizin içerisine sokun. Uzun kısmı başınızın üzerinden sarın. Başınızın tepesini ve bitiş kısmını iğneleyin.

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 4: Şalınızı içe doğru kıvırmadan bir tarafı kısa gelecek şekilde iğneleyin. Kısa tarafı başınızda V’nin bir çubuğu olacak şekilde ön taraftan arkaya doğru iğneleyin. Uzun kalan kısmı yapmış olduğunuz V’nin üzerinden geçirin. Böylelikle hazır satılan şalların görünümüne evde kavuşabilirsiniz.

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 5: Şalınızı içe doğru kıvırmadan saçlarınızın bitiminden iğneleyin. Daha sonra başınızın üst kısmından ufak ufak katlayıp minik piliseler yapın. Her yaptığınız katı bozulmaması için başınızın iki yanından görülmeyecek şekilde iğneleyin.

Okurken biraz zorlanabilirsiniz.

Bu modelleri yapmaya kalkıştığınızda ilk seferde başarılı olacaksınız diye bir şey maalesef yok. Deneye yanıla, size en kolay gelecek şekilde yapmayı başaracaksınız. Güzel durması ve hoş gözükmesi için Arap stili bağlamalarda şalınızın önünü içe doğru kıvırmamalısınız. Bonenin görünmesini istemiyorsanız, şalınızı iyice geriye doğru kıvırıp iğneleyebilirsiniz.

Pamuklu şallar günlük hayatın koşturmacasına oldukça uygundur. Sizi terletmez, başınızdan kaymaz, modeli bozulmaz ve enerjik gösterir. Elbette bu modelleri yaparken başınızın üzerine kaçak kat çıkmış gibi büyük bir topuz yapmamalısınız. Hangimiz spor salonuna eşofman altı topuklu ayakkabı giyer? Üstelik pamuklu şallar ile yukarıda tarifini verdiğimiz modelleri topuzsuz da yapabilirsiniz. Saçlarınızı örmeniz yeterli.

Desenli Pamuklu Şallar Nasıl Kombinlenir?

Desenli pamuk şalları kullanmak istiyorsanız kombininizi blok renklerden oluşturmanızı öneririz. Spor bir görünüm olduğu için topuklu ayakkabı ile kombinlemek oldukça komik duracaktır. Gönlünüzce spor ayakkabılarınızı giyebilirsiniz. Pamuklu şalların bakımı da oldukça kolaydır. Kuru temizleme derdi olmadan çamaşır makinesinde yıkayabilir, ütüleyebilirsiniz. Formu bozulur diye yüzlerce askıya da gerek yok. Katlayıp çekmeceye yerleştirebilirsiniz. Daha güzel kokmasını istiyorsanız çekmecenize koku yerleştirebilirsiniz.

Yazı: Munise Boz

Kaynak: www.yesiltopuklar.com/

KAYNAK : https://yenikadin.com/pamuklu-sallari-kullanma-kilavuzu-8272228-haberi/

Her Öğünden 100 Kalori Azaltmanın 15 Yolu

Günde 300 kalori azaltmak haftada 2100 kalori azaltmak demektir. Bu da fark etmeden ayda 1 kilogram kaybetmek..

6776

Cildi Güzelleştiren 8 Yiyecek

Beslenme uzmanı Dana James’in cildi güzelleştirecek yiyecek önerileri var.

4984

Karın Bölgesini Saklayan Moda Hileleri

KARIN BÖLGESİNİ SAKLAYAN MODA HİLELERİ - Ne yaparsanız yapın göbek yağlarınızdan kurtulamıyor ve bu durum kıyafetlerinizi de etkiliyorsa bize kulak verin.

6090

Bahar İçin En Trend 10 Stil Tüyosu

BAHAR İÇİN EN TREND 10 STİL TÜYOSU - Gardırobunuzu bahara hazırlarken yeni olarak ne yapabiliriz İşte size en trend 10 stil tüyosunu veriyoruz..

8362