Multi masking nedir? Multi masking nasıl uygulanır?

Pürüzsüz bir cilt için maske tarifi arıyorsan, multimasking, bir diğer adıyla çoklu maskeyi deneyebilirsin.

  • 73PAYLAŞIM
  • 12173OKUMA

Cilt bakımının yeni trendi multi masking (çoklu maske), evde yüz maskesi uygulamasına farklı bir boyut kazandırıyor.

Multi masking nedir?

Bu maskenin amacı; yüzümüzde doğru bölgeye doğru maskeyi uygulamak. Birden fazla maskenin birlikte uygulanması ile başlayan multi masking trendi, yüzümüzün her bölgesi için ihtiyacı olan doğru bakımı yapmamızı sağlıyor. Hepsi bir arada uygulaması hem maskelerin etkisini artırıyor hem de temizlemesini kolaylaştırıyor.

Multi masking nasıl uygulanır?

Yüzümüzün her alanı birbirinden farklılık gösteriyor. Bir kısmı kuru olurken, diğer kısmında tıkanmış gözenekler ve siyah noktalar olabiliyor. Bu durumda tek bir yüz maskesi tüm cilt problemlerini çözümlemeye yetmiyor. Multi masking yöntemi ile yüzüne birden fazla maske uygulaması sayesinde cilt problemlerini azaltabilirsin.

Yüzümüzün hangi bölgesine hangi maskeyi uygulamalıyız?

T bölgesi:

Yüzün en yağlı alanı olan T bölgesi, parlama ve siyah nokta oluşumuna da oldukça meyillidir. Bu nedenle T bölgesine aşırı yağ üretimini emen ve tıkanmış gözeneklerdeki kalıntıları arındıran kil, kömür ya da salistik içeren bir maske uygulayabilirsin.

Yanaklar:

Yanaklar yüzünün kuru bölgelerinde yer alır. Yüzünün kuru bölgelerini beslemek için C vitamini, hyalüronik asit ya da petit içeren bir maske uygulayabilirsin. Böylece uzun süre nemini korumasını sağlamış olursun.

Yaşlanma karşıtı:

Yüzünü bölgeler ayır ve ihtiyacını belirle. Böylece cilt rengini açan, nem veren ve ince çizgi görünümünü azaltan yüz maskelerini rahatlıkla tercih edebilirsin.

Cilt güzelliği için 3 karpuz maskesi tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsan, karpuz maskelerinden faydalanabilirsin.

15624

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

24122

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

6227

Yumurta akı maske tarifleri

Ünlülerin akın ettiği yumurta akı maskeleri ile sen de pürüzsüz, porselen gibi bir cilde sahip olabilirsin.

37779