Gençleştiren anti aging rehberi

Yaşlanmayı geciktirmek için sağlıklı beslenmeli ve anti aging ürünlerden destek almalısın.

  • 88PAYLAŞIM
  • 14623OKUMA

Kırışıklıklara biber

Biber, cilde iyi gelen serbest radikaller ve bol miktarda C vitamini içerir. Cildinde yaşlanmanın etkilerini azaltmak istiyorsan, özellikle sarı biberi beslenme alışkanlığına mutlaka eklemelisin.

Lekelere somon

Cildinde sivilce ve leke oluşumunu engelleyen somon, aynı zamanda içerdiği kimyasallarla genç bir görünüm kazanmana yardımcı olur.

Sarkan cilde yumurta

Cilt sarkmalarını önleyen yumurta, zengin protein kaynağı olması sebebiyle de hücreleri yeniliyor ve kolajen üretimini artırıyor.

Anti aging ürünlerin özellikleri

Yaşlanma karşıtı olan bu ürünler, hyalüronik asit, peptit ve retinol içermeli. Anti aging ürün satın alırken, mutlaka içeriğini incelemeli ve bu üç maddeden en az birinin olmasına özen göstermelisin.

Peptit:

Bu madde hem hücre yenilenmesini hızlandırır hem de kolajen üretimini destekler. Kozmetik ürünlerde genelde sentetik peptitler ya da süt ve soyadan elde edilen peptitler kullanılır.

Retinol:

Retinol A vitaminin türevidir. Cildini siyah noktalardan arındırır, ölü hücrelerden temizler sivilce oluşumunu engeller ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Hyalüronik asit:

Vücudumuzda olan bu bileşen, kolajen üretimini artırarak yaşlanmayı yavaşlatıyor. Ancak yaş ilerledikçe vücut hyalüronik asit üretimini azaltıyor. Bu dönemde hyalüronik asit içeren ürünlerle vücudunda yaşlanma karşıtı etki oluşturabilirsin.

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

14945

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

7963

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

31738

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9692