Moda tasarımcılığına el atan müzisyenler!

 Bu günlerde birçok sanatçı hazır giyim markalarıyla birlikte çalışarak kendi kıyafet koleksiyonlarını oluşturuyor. Moda ve müzik her zaman birlikte ilerliyor. Madonna ve Rihanna gibi birçok popüler sanatçı modayı kendi stillleriyle etkiliyor.  Kolay kolay yok olmayacak gibi duran bu trendde kimler yer almış sizler için küçük bir araştırma yaptık. İşte kendi kıyafet koleksiyonlarını oluşturan müzisyenler! Rihanna […]

  • 20PAYLAŞIM
  • 3283OKUMA

 Bu günlerde birçok sanatçı hazır giyim markalarıyla birlikte çalışarak kendi kıyafet koleksiyonlarını oluşturuyor.

Moda ve müzik her zaman birlikte ilerliyor. Madonna ve Rihanna gibi birçok popüler sanatçı modayı kendi stillleriyle etkiliyor. 

Kolay kolay yok olmayacak gibi duran bu trendde kimler yer almış sizler için küçük bir araştırma yaptık.

İşte kendi kıyafet koleksiyonlarını oluşturan müzisyenler!

Rihanna

 Kendine özgün stiliyle ve müziğiyle modayı bugünlerde en çok etkileyen isimlerin başında Rihanna geliyor. Onu tüm defilelerin özel davetlisi olarak podyumun hemen yanında Anna Wintour’un yanında görüyoruz.

Geçtiğimiz yıllarda River Island markasıyla birlikte bir koleksiyon hazırlayan Rihanna, 2014 senesinde de ünlü markayla birlikte çalışacak. 

Hazırlanan koleksiyonlar genellikle Rihanna’nın günlük stillerinden yola çıkılarak oluşturuluyor.

Gwen Stefani

Kendi moda imparatorluğunu kuran isimlerden bir diğeri de Gwen Stefani…

No Doubt’un ilk günlerinden bugüne kadar Stefani’nin punkçı bir kızdan stil sahibi bir kadına nasıl dönüştüğünü gözlemledik.

 Stefani’nin L.A.M.B. isimli hazır giyim markası 2004 yılında faaliyete başladı. Japonya, Jameika ve Guetamala kültürlerinden etkilenerek hazırlanan kıyafetler punk rock stiliyle buluşuyor. 

Gwen Stefani’ye büyük bir başarı getiren giyim markasına yeni iki koleksiyon daha ekleniyor; Harajuki Lovers ve Harajuki Mini.

L.A.M.B. Türkiye’de belirli noktalarda satılıyor.

Victoria Beckham

Bugünlerde Victoria Beckhan Spice Girls kariyerinden çok moda endüstrisindeki zaferiyle tanınıyor.

Efsanevi pop grubu Spice Girls’ün eski üyelerinden biri olan Victoria Beckham, giyim tarzıyla öne çıktıktan sonra işleri biraz ilerletmeye karar verdi.

 İlk olarak 2008 yılında kendi adını taşıyan bir kadın giyim koleksiyonu hazırlayan Beckham, moda haftasındaki defilesinin ardından olumlu eleştiriler alınca kariyerine bu yolda devam etti.

Victoria Beckham İngiliz Moda Ödülleri 2011’de “Yılın Tasarımcısı” ödülüne layık görüldü.

Kanye West

Bizi şaşırtarak bir ayağını müzik piyasasından moda dünyasına atan isimlerden biri de Kanye West!

 İlk koleksiyonu DW Kanye West’i 2011 Paris Moda Haftasında sergileyen West, moda eleştirmenleri tarafından pek hoş karşılanmasa da insanlardan aldığı tepkiler olumlu yönde.

 2012 yılında hazırladığı 2. koleksiyonuyla daha büyük bir beğeni kazanan Kanye West, sonunda kendini moda dünyasına kabul ettirdi. Özellikle kadın koleksiyonu büyük başarı kazanan rapçinin Kim Kardashian’ın değişen giyim tarzında etkisi olduğu söyleniyor.

Fransız markası A.P.C. ve Adidas’la ortak koleksiyonlar hazırlayan Kanye West’in giyim tarzı çok beğeniliyor.

Pharell Williams

Moda dünyasında kendinden bahsettiren bir diğer erkek şarkıcı da Pharell Williams.

Pharell Williams müzik piyasasında başarılı olduğu kadar moda dünyasında da başarılı. 

 2005 yılında hazırladığı yüksek standartlı hazır giyim markası Billionaire Boys Club en çok tercih edilen markalar arasında. Biilionaire Boys Club’ın Kanye West ve Jay-Z gibi ünlü müşterileri de var.

Williams erkek giyim markası beğenilince Billionaire Girls Club adında bir kadın giyim markası da yarattı.

Jessica Simpson

Jessica Simpson müzik kariyerine ara vereli uzun bir zaman olsa da hala şöhretini koruyor.

 Jessica Simpson koleksiyonu ilk başlarda yalnızca çanta, ayakkabı ve aksesuar tasarımları olarak düşülmüştü. Fakat daha sonra koleksiyon yoğun ilgiyle karşılaşınca Jessica Simpson markası giyim ve diğer alanlarda da koleksiyonlar üretmeye başladı.

Jessica Simpson moda kariyerinde o kadar başarılı oldu ki, yıllık satışlardan 1 milyar dolar kazanan ilk şarkıcı olma ünvanını elde etti!