Kuru eller için evde bakım önerileri

Yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olmak kim istemez ki? Modavemoda.com'un önerileriyle kuruyup çatlayan ellere veda edebilirsin.

  • 26PAYLAŞIM
  • 4358OKUMA

Soğuk hava, sıcak hava, zararlı kimyasallar ellerimizin kurumasına neden olan etkenlerden sadece birkaçı. Modavemoda.com’un kuru eller için evde bakım önerileri ile sen de yumuşacık ellere sahip olabilirsin.

Ellerini koru

Ellerinin çatlamasını istemiyorsan, onlara biraz daha özenli davranmalısın. Özellikle gün içerisinde bulaşık yıkarken ya da lavaboyu temizlerken mutlaka eldiven kullanmalısın. Böylelikle ellerinin zararlı kimyasallar ile temas etmesini önlemiş olursun.

Nemlendir

Ellerini gün içerisinde sık sık nemlendirmeyi ihmal etmemelisin. Çantanda, çalışma masanda, yatağının kenarında daima nemlendirici bir krem bulundurmalısın. Böylece gün boyunca ellerini nemlendirmen gerektiğini unutmazsın.

El kremi seçimi

Kuru ve çatlayan eller için en iyi el kremi gliserin içeren kremlerdir. El kremini seçerken mutlaka içeriğinde gliserin olmasına özen göstermelisin. Çünkü gliserin içeren el kremleri nemi cildine hapseder ve ellerinin yumuşacık kalmasını sağlar.

Gece bakımı

Gece yatmadan önce ellerine bir el kremini bol miktarda uygula ve pamuk eldiven geçir. Bu yöntem ile ellerin sen uyurken beslenir ve uyandığında pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olursun.

Mevsimlere uyum sağla

Tıpkı yüz kremlerin ya da vücut nemlendiricilerin gibi kış aylarında el kremini de değiştirmelisin. Çünkü kış aylarında soğuk ve rüzgar nedeniyle cildini her zamankinden daha fazla beslemen gerekir. Bu nedenle zengin içerikli kremler tercih etmelisin.

Sabun tercihi

Ellerin kuruyorsa, nemlendirici özelliklere sahip bir el sabunu ya da sıvı sabun tercih etmelisin. Böylelikle hem ellerinin kurumasını engelleyebilir hem de ellerinin temiz kalmasını sağlayabilirsin.

En iyi kuru el kremleri:

Yves Rocher Peelingli El Bakım Yağı

Ellere kusursuz bir peeling yapar ve 1 dakika içinde cildi ölü hücrelerden arındırır. Cilde tazelenmiş ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Fiyatı: 22.90TL

Loccitane Kiraz Çiçeği El Kremi

Shea yağı ile zengileştirilmiş, hafif dokulu bu krem elleri nemlendirir, korur ve aynı zamanda cildinde hafif ve çiçeksi bir koku bırakır. Yağsız dokusuyla ellerinde yapışkan bir his bırakmadan emilir.

Fiyatı: 36 TL

Methode Jeanne Piaubert Superhand

Bu el kremi hem ellerinin yorgunluğunu alıyor hem de kısa sürede yumuşamasını sağlıyor.

Fiyatı: 155 TL

Cottage Repair Hand Cream Caramel

Karamelin eşsiz kokusu ile birlikte ve her zamankinden daha bakımlı ve yumuşacık elleri gerçeğe dönüştürüyor.

Fiyatı: 25 TL

Neutrogena El Kremi

Özel formülü cildin nem seviyesini dengelemeyi destekler ve elleri nemlendirmeye yardımcı olur.

Fiyatı: 15 TL

Doğal güzellik sırları

Evde uygulayabileceğin doğal güzellik sırları ile sağlıklı bir cilde ve ışıl ışıl saçlara sahip olabilirsin.

42781

Bakımlı eller için 5 pratik öneri

Bakımlı ve yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsan, aşağıdaki önerilerden faydalanabilirsin.

4536

Yumuşacık eller için evde bakım önerileri

Konu cildimiz olduğunda kırışıklık önleyici serumlar, güneş koruması, nemlendiriciler kullanarak her türlü cilt bakımını deneriz. Ama ellerimize aynı ilgiyi göstermeyi çoğu zaman ihmal ederiz. Oysa ki

4148

Kış için el bakım önerileri

Soğuk hava ve rüzgar ellerin kurumasına ve çatlamasına neden olur. Kış aylarında yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsan kış için el bakım önerilerini uygulayabilirsin.

3738