Kimseyle paylaşmaman gereken 6 makyaj malzemesi

Makyaj malzemelerini arkadaşlarınla paylaşmak çok masum gibi gözükse de bir çok cilt sorununa neden olabilir. Asla paylaşmaman gereken 6 makyaj malzemesini senin için listeledik.

  • 159PAYLAŞIM
  • 26667OKUMA

Makyaj fırçaları

En çok bakteri barındıran makyaj fırçaları, sivilce oluşumuna da neden oluyor. Makyaj fırçalarını başkalarıyla kullanmanın tek yolu alkolle iyice dezenfekte etmekten geçiyor.

Maskara

Maskara fırçalarının ortak kullanımı göz bakterilerinin üremesine ve göz enfeksiyonlarına neden oluyor. Göz çevremizde kirpiklerdeki bakterilerden koruyabilecek bir yapı olmadığı için çok büyük risk içeriyor. Bu nedenle kimseyle paylaşılmaması gereken makyaj ürünleri arasında maskara da yer alıyor.

Dudak ürünleri

Pek çok insan dudak bölgesinde uçuk virüsü taşır. Bu yüzden dudak koruyucu veya ruj gibi makyaj malzemelerini kimseyle paylaşmamalısın.

Krem farlar

Krem farlar daha çok parmak yardımıyla uygulandığından elindeki bakterileri içerir. Bu bakterilerin bir başkasına ya da başkasındaki bakterilerin sana geçmesini engellemek için krem farların sadece sana özel olmalı.

Pudralar

Pudraların kuru yapısı nedeniyle bakterilerin barınamadığını düşünebilirsin. Ancak birden fazla kişiyle pudranı paylaşırsan ne yazık ki bakteri oluşumuna engel olamazsın. Bu nedenle pudranı birinle paylaştığında mutlaka anti-bakteriyel sprey yardımıyla temizlemelisin.

Kremler

Ellerini içine sokarak kullandığın kremini başkasıyla paylaşmamanı öneririz. Çünkü araştırmalar insan elinde yaklaşık 150 bakteri türünün yaşadığını söylüyor.

Kışın edinilmesi gereken makyaj ürünleri

Yeni sezona girerken mutlaka edinmen gereken makyaj ürünlerini senin için listeledik.

8264

Evde BB krem yapımı

Evde BB krem yapımı ile günlük makyaj malzemelerinden tasarruf edebilirsin.

16478

Ofis çekmecesinde bulunması gereken güzellik ürünleri

Gün içerisinde evden daha çok iş yerinde vakit geçiriyoruz. Acil durumların krize dönüşmesini istemiyorsan, ofis çekmecesinde bulunması gereken güzellik ürünlerini bir kenara not etmelisin.

3906

Makyaj malzemeleri hangi sırayla uygulanır?

Evden çıkmadan önce 1 saatinizi makyaj yapmaya ayırmanıza rağmen gün içerisinde allığınız gizemli bir şekilde yüzünüzden uçup gidiyor, maskaranız cildinizde çizikler oluşturuyor, farınız göz kapağınız

4767