Grip olduğunda uzak durman gereken besinler

Grip, herkesin zaman zaman yenik düştüğü kronik bir rahatsızlık. Gribi atlatmanın en iyi yollarından biri dinlenmek olsa da, bazı besinlerden uzak durarak hastalığı daha kolay atlatabilirsin.

  • 24PAYLAŞIM
  • 3927OKUMA

Süt ve süt ürünleri

Bazı insanlarda süt ürünleri tüketimine bağlı olarak boğazda olan mukozada kalınlaşma meydana gelebilir. Eğer hastayken süt ürünleri tükettiğinde böyle bir hisse kapılıyorsan, süt ürünlerinin tüketimini kesmelisin. Tabii ki buna benzer bir olumsuzluk yoksa, süt ürünlerinin tüketimine devam edebilirsin. Süt ürünleri hem protein kaynağı hem de içerdiği D vitamini enfeksiyonla mücadelede önemli bir rol oynar. Yoğurtta bulunan probiyotikler ise bağırsaklarında bulunan yararlı bakterileri destekler.

Rafine karbonhidratlar

Rafine karbonhidratlar hızlıca şekere çevrileceği için kan şekerini aniden yükseltir ve griple mücadelede seni zayıf düşürür. Hasta olduğunda tost ya da çubuk kraker gibi gıdalardan uzak durmalı ve beslenmene özen göstermelisin.

Asitli içecekler ve meyve suları

Hastayken mideni rahatlamak istiyorsan meyve suyu yerine zencefilli çay içebilirsin. Ayrıca, bol miktarda su tüketmen de çok önemli.

Göz sağlığını korumanın 4 yolu

Göz sağlığını korumanın en kolay yolu, sağlıklı beslenmekten geçiyor. Araştırmalar,sağlıklı beslenmenin gözleri birçok hastalığa karşı koruduğunu ve bazı hastalıkların ilerlemesini yavaşlattığını beli

39193

Bağırsakları temizleyen yiyecekler

Sağlıklı bir vücut için bağırsak sisteminin düzenli olarak temizlenmesi büyük önem taşıyor.

6192

Depresyonu tetikleyen 5 yiyecek

Depresyon tedavisinde belirli gıdalardan kaçınmak ve daha önce kullanılmayan besinleri diyete eklemek, hastaların rahatlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücudun kendisini onarma kapasitesini artır

6237

Sağlıklı 5 ara öğün

Sağlıklı bir beslenme programının ilk ana kuralı ara öğünlerin dengelenmesi...

7504