Tedaviye İhtiyaç Duyulan 3 Baş Ağrısı Durumu

 Her ne kadar şiddetli bir migren ağrısı işkenceden farksız olsa da baş ağrıları genellikle hayati tehlike arz etmezler. Fakat, şiddetli ba şağrısı çok daha ciddi bir şeyin belirtisi olabilir ve felç, anevrizma ve menenjit gibi acil doktor müdahalesi gerektirebilir.  Bu durumlara çok sık rastlanmıyor olsa da normal dışı bir baş ağrısını fark etmek önemlidir. Aşağıdaki […]

  • 20PAYLAŞIM
  • 3318OKUMA

 Her ne kadar şiddetli bir migren ağrısı işkenceden farksız olsa da baş ağrıları genellikle hayati tehlike arz etmezler. Fakat, şiddetli ba şağrısı çok daha ciddi bir şeyin belirtisi olabilir ve felç, anevrizma ve menenjit gibi acil doktor müdahalesi gerektirebilir.

 Bu durumlara çok sık rastlanmıyor olsa da normal dışı bir baş ağrısını fark etmek önemlidir. Aşağıdaki semptomlar için tetikte olun!
 Boyun tutulması ve ateş. Bu, menenjitin belirtisi olabilir ve merkezi sinir sisteminizin zarında oluşan bir iltihaplanma tehlikeli olabilir.
 Şiddetli mide bulantısı ya da kusma ve herhangi bir zihinsel eksiklik (konuşmakta ya da yürümekte zorlanma gibi) durumu, hemorajik inmenin belirtisi olabilir.
Şimdiye kadar yaşadıklarınızdan çok daha şiddetli bir baş ağrısı ciddi bir sebepten dolayı meydana gelebilir.
 Eğer baş ağrısı şikayetiyle acil servise giderseniz, doktorunuzun CT scan (tomografi) çektiğinden emin olun. Bu,
baş ağrınızın altından yatan daha ciddi bir problem varsa onun ortaya çıkmasını sağlayacaktır.