Gözleri daha büyük gösteren makyaj hileleri

Gözlerini ön plana çıkarmak ya da olduğundan daha büyük gözlere sahip olmak istiyorsan, birkaç makyaj hilesi ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsin.

  • 138PAYLAŞIM
  • 23069OKUMA

Kirpikleri kıvır

Kirpiklerinin uzun ve yoğun olması, gözlerini daha büyük gösterir. Bunun için rimel uygulamadan önce, kirpik kıvırıcı yardımıyla kirpiklerini şekillendirmelisin.

Eyeliner uygulaması

Keskin hatlar yerine daha yumuşak görünen eyeliner uygulaması, gözlerinin daha iri gözükmesini sağlayan önemli ipuçlarından.

Göz çevreni aydınlat

Bunun için aydınlatıcı ürünü göz pınarlarına doğru uygulaman yeterli. Kirpikler ve göz kapağına uygulanan makyaj kadar kaşlar da önemli. Kaşlarındaki seyrek kısımları doldurmak, bakışlarındaki etkileyiciliği artırır.

Beyaz göz kalemi

Beyaz kalemini göz içine uygulayarak daha büyük gözlere sahip olabilirsin.

Maskara hilesi

Kirpiklerine maskara uyguladıktan sonra, göz renginle aynı renk maskarayı sadece kirpik uçlarına uygula. Örneğin; gözlerin maviyse, kirpik uçlarına mavi maskara uygulayabilirsin.

Renk geçişleri

Gözlerinde gölge etkisi yaratmak istiyorsan, göz kenarlarına koyu ton; göz kapaklarına ise açık tonları uygulamalısın. Bu yöntemle daha çekici ve büyük gözlere sahip olabilirsin.