Göz makyajında yapılmaması gereken 5 hata

Göz makyajı gözlerinin güzelliğini ön plana çıkarmak için uygulansa da, yapılan bazı hatalar yüz ifadeni olumsuz etkileyebilir.

  • 27PAYLAŞIM
  • 4498OKUMA

Göz makyajı gözlerinin güzelliğini ön plana çıkarmak için uygulansa da, yapılan bazı hatalar yüz ifadeni olumsuz etkileyebilir.

Makyajın en zor kısmı elbette göz makyajıdır. Tüm dikkatleri üzerine çekmek istiyorsan, göz makyajında doğru teknikleri uygulamalısın. Aksi halde özene bezene yaptığın göz makyajı birkaç saat sonra dağılmış, karışmış ve akmış hale gelebilir.

İşte göz makyajında yapılmaması gereken 5 hata:

Doğru tonu seçmek

Gözaltı rengini biliyorsan kapatıcı rengini de kolaylıkla seçebilirsin. Yeşil gözaltı halkaları için pembemsi kapatıcı tonlarını, mavi – yeşil gözaltı tonları için şeftalimsi tonları tercih etmelisin. Böylelikle gözaltına uygun kapatıcı ve doğru teknikle yorgun görünümünden rahatlıkla kurtulabilirsin.

Kirpikler kıvrılsın!

Maskaranı uygulamadan önce kirpik kıvırıcıyı nazikçe kirpiklerine uygula ve ardından maskaranı sür. Kirpiklerin kıvrık olması hem maskaranın hem de kirpiklerinin duruşunda büyük rol oynar.

Makyaj fırçası kullan

Göz makyajında yapılan hatalardan biri de; makyaj fırçası kullanmak yerine farı parmak uçlarınla uygulamak. Göz farının homojen olarak dağılmasını ve renklerin birbirine karışmamasını istiyorsan iyi bir fırça setine sahip olmalısın.

Kaşları dolgunlaştır

Kaşlarındaki boşlukları doldurmak isterken yapacağın tek bir hata yüzünde bambaşka bir ifade oluşturabilir. Bu yüzden kaş kalemi yerine kaş farı kullanmanı öneririz. Önce kaşlarını kaş fırçası ile fırçala. Daha sonra köşeli bir fırçayı kaş farına daldır, hızlı ve hafif vuruşlarla kaşlarına uygulayarak dağıt.

Göz biçimine göre makyaj

Makyajını göz biçimine göre yaparsan gözlerini ortaya çıkarabilir, hata yaparsan da bütün görünüşünü bir anda değiştirebilirsin. Örneğin; küçük gözlerin varsa kedi gözü makyajı gözlerinin daha küçük görünmesine neden olur. Bu nedenle uygun göz makyajı için, göz şeklini bilmeli ve natural bir bakış için doğru teknikleri uygulamalısın

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2019 yılının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

18648

Yaz için renkli rimel önerileri

Günden günde popülerliğini artıran renkli rimel trendi 2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda podyumlardan sokak stiline taşınıyor.

38854

Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine uygun far seçimi ile gözlerinin güzelliğini ve rengini ortaya çıkarabilir; daha anlamlı bakışlara sahip olabilirsin.

18750

3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

35949