Enerji verecek bitkiler

Ginseng  Bu bitki, sizi uyanık ve enerjik tutmanın yanında, zihinsel fonksiyonlarınızı da geliştirecektir. Sporcuların dayanıklılığını arttırmak için de kullanılan bu bitkiyi aç karnına tüketmemeye dikkat edin. Gingko  Gingko Biloba’nın en bilinen özelliği hafızayı güçlendirmesidir. Bunu yanında size enerji de verecek olan bu bitki glikoz kontrolünü de sağlar. Yeşil çay  Sadece içerek sisteminize dahil edebileceğiniz bu […]

  • 20PAYLAŞIM
  • 3304OKUMA

Ginseng
 Bu bitki, sizi uyanık ve enerjik tutmanın yanında, zihinsel fonksiyonlarınızı da geliştirecektir. Sporcuların dayanıklılığını arttırmak için de kullanılan bu bitkiyi aç karnına tüketmemeye dikkat edin.
Gingko
 Gingko Biloba’nın en bilinen özelliği hafızayı güçlendirmesidir. Bunu yanında size enerji de verecek olan bu bitki glikoz kontrolünü de sağlar.
Yeşil çay
 Sadece içerek sisteminize dahil edebileceğiniz bu çay size enerji verir, halsizlik hissini yok eder, kan dolaşımınızı hızlandırır ve dayanıklılığınızı arttırır. Yeşil çaydan maksimum fayda almak istiyorsanız şekersiz içmenizi öneririz.
Rhodiola Rosea
 Bu bitki hem stresi azaltıcı hem de enerji verici özelliğe sahiptir. Zihinsel yorgunluğu ortadan kaldıran bu bitki vücudunuzun daha güçlü olmasını da sağlar. Bu bitkiyi tükettiğiniz anda günde 3 bardak kahve içmeniz gereken günleri unutacaksınız!
Geven (Astragalus)
Metabolizmanızı ve enerji seviyenizi hızlandıran bu bitki zihinsel yorgunluğa da iyi gelir. Zihinsel fonksiyonlarınızı hızlandıracak olan bu bitkiyi toz ya da katı halde kullanabilirsiniz. Size tavsiyemiz bu bitkiyi, eczanenizden, besin takviyesi olarak almanızdır.
Reishi mantarı
 Bu az bulunan mantar Çin’de yetişmektedir. Çin’in geleneksel tıbbında kullanılan mantar, enerji arttırıcı, immün sistem güçlendirici ve zihinsel yorgunluğu alıcı özelliğe sahiptir. Hap ya da sıvı olarak tüketilebilen bu mantar stresi azaltıcı etkiye de sahiptir.
 

Sağlıklı günler dileriz!