Buzun güzelliğe 5 etkisi

Buz küplerinin güzelliğe etkisini bilmiyorsan, bu beş etkili yöntemi mutlaka kullanmalı ve cildinin güzelleşmesine katkı sağlamalısın.

  • 39PAYLAŞIM
  • 6388OKUMA

Cildi makyaja hazırlar

Makyaj öncesinde cildini buzla hazırlayabilirsin. Fondötenden önce cildine hafifçe buz sür, böylelikle makyajın kalıcılığını artırmış olacaksın. Özellikle yaz aylarında bu formül senin için hayat kurtaran bir uygulama olacak!

Cildi sıkılaştırır

Buz, gözenekleri sıkılaştırır, kırışıklıkları gererek doğal botoks etkisi yaratır ve yüze daha canlı bir görünüm kazandırır. Kan akışını düzenlediği için sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Şişmiş gözlere birebir

Sabah uyandığında gözlerin şiş ve göz altların yer çekimine isyan ediyorsa, buz kalıbının içine yeşil çay koy ve dondur. Yeşil çay buzlarını yavaşça gözlerinin altına sür ve sonuç: Eser kalmadı şiş gözlerden…

Kırmızı lekeleri azaltır

İstenmeyen misafir olarak tanımladığımız kırmızı leke (sivilce başlangıcı) beliriyorsa, tam üstüne buz sür. Buz, bu izlerin azalmasına yardımcı olur.

Kaşları almadan önce uyuşturur

Buzun dondurucu etkisiyle acıyı azaltabilirsin. Buzu kaşlarını aldığın kısımlara sür ve biraz bekle. Hafif bir uyuşma başladığında kaşlarınızı alırken acı hissetmeyeceksin.

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

5905

Sütün cilde 3 önemli faydası

Yüz yıllar öncesinde bile kadınların cilt güzelliğini korumak için sütten faydalandığını biliyor musun?

20139

Güzelliğin 7 şifresi

Pürüzsüz ve pamuk gibi bir cilde sahip olmak ne kadar güzel olurdu öyle değil mi?

31745

Avokado yağının güzelliğe 5 faydası

Avokado yağı, son yılların en popüler güzellik ürünleri arasında yer alıyor.

17682