Beyaz saçları doğal rengine dönüştüren 7 öneri

Yavaş yavaş ortaya çıkan beyaz saçlarını doğal rengine dönüştürmek için modavemoda.com'un önerilerini deneyebilirsin.

  • 23PAYLAŞIM
  • 3763OKUMA

Tarafını değiştir

Yaşlanma belirtisi olarak algılanan, fakat her yaşta görülebilen “beyaz saçları nasıl yok edebilirim” diye düşünüyorsan, saçını ayırdığın yönü değiştirebilirsin. Böylece beyaz saç tellerini rengini koruyan diğer saç tellerinin altına gizleyebilirsin.

Dalgalı saç modellerini seç

Dümdüz fön çekilmiş saçta beyaz saç telleri daha çok ön plana çıkar. Bu nedenle saçlarını düzleştirmek yerine maşa yardımı ile dalgalı saç modellerini tercih edebilirsin.

Kuru şampuan desteği

Saç diplerinde ortaya çıkan beyaz saç tellerini saklamak için kuru şampuandan yararlanabilirsin. Kuru şampuan ile saçlarını kabartıp hacim vererek beyazları gizleyebilir ya da saç renginin tonu ile eşleşen bir formül ile beyaz saç tellerine veda edebilirsin.

Volüm kazandır

Saç köpüğünü nemli saç diplerine uygula ve bir tarak yardımıyla kabartarak kurumasını sağla. Doğal yollarla kuruyan saçların, volüm kazanarak beyazların görünmesini azaltmaya yardımcı olacak.

Bakım yap

Saçlarını boyaman beyaz saç tellerinin artmasını sağlamaz. Ancak saç boyamak yıpratıcı bir işlem olduğu için bakım yapmayı ihmal etmemelisin.

Kozmetik ürünlerinden yardım al

Bir çok güzellik markasının sattığı saç rimellerinden ya da kalemlerinden yararlanarak beyaz saçlarını kapatabilirsin. Bu ürünleri kirpiklerine rimel uygular gibi saç tellerine sürerek renk verip beyaz saç tellerini yok edebilirsin.

Beyaz saçlar için kür tarifi

Altı adet yeşil kabuğu kurutulmuş cevizi 3-5 dakika sıcak suda kaynat. Hazırladığın su ile saçlarını bir ay boyunca masaj yaparak yıkayabilirsin. Kürü uyguladıktan sonra saçlarını durulamamalı ve bu kürü cam bir kavanozda muhafaza etmelisin.

En iyi 5 saç bakım ürünü

Cildimize gösterdiğimiz ilgi ve önemi saçlarımıza da göstermeliyiz. Aksi halde mısır püskülüne dönmüş saçlarla karşılaşabiliriz.

5912

İlkbahar için 3 saç bakım önerisi

İlkbahara adım adım yaklaştığımız şu günlerde, tıpkı cildimiz gibi saçlarımızı da bahara hazırlamamız gerekiyor.

6570