Bacak tipine göre çizme seçimi

Soğuk kış günlerinin kurtarıcısı çizme modelleri yine çok revaçta. Yağmur çamur demeden stilini koruyacağın çizme modellerini seçerken vücut proporsiyonunu da göz önünde bulundurmalısın.

  • 29PAYLAŞIM
  • 4764OKUMA

Kısa bacak boyuna sahip kadınlar

Eğer kısa bacakların varsa, dümdüz tabanlı ve çok uzun boylu çizmeler senin için riskli olabilir. Burada bacak boyunu uzun gösterecek olan şey, elbette öncelikli topuklu çizmeleri seçmek olacaktır. Bir diğeri de uzun bacakları bile kısa gösterebilecek hatalardan kaçınmak. Mesela açık rengin üzerine giyilecek koyu renk çizmeler, bacak boyunu keserek olduğundan daha kısa boylu görünmene neden olabilir. Bu nedenle çizmenin üzerine giydiğin pantolon, tayt ya da çorapla aynı renk olmalı. Böylece sağlayacağın renk bütünlüğü bacağının büsbütün uzun görünmesine yardımcı olacak.

Kısa bacaklarda boy uzatmanın bir diğer önemli püf noktası da sivri burunlu çizmeler tercih etmek. Yüksek topuklu çizmelerde küt burunlar yerine sivri burunları tercih edersen sonuç seni daha mutlu edecektir.

Uzun bacak boyuna sahip kadınlar

Uzun bacaklara sahipsen, bu kez uzun çizmeleri dilediğin topuk boyunda ya da tamamen topuksuz tercih edebilirsin. Özellikle bacakların gövdene oranla daha uzunsa, daha yere yakın, daha kısa çizmeleri deneyebilirsin. Casual bir stilin varsa, çizmelerinin içinden çıkan çorap boyunu biraz abartabilirsin. Böylelikle hem bacak boyunu dengeleyebilir, hem de stilini pekiştiren bir uygulama yapmış olursun.

Diz üstü çizmelerde ise çoraplarını daha çok ten rengi seçebilirsin. Özellikle uzun boy çizme modellerinde ten rengi çoraplarla kullanılması, son dönemlerin en yaygın kadın moda trendleri arasında yer alıyor.

İnce Topuk Çizme Modası

2014 Sonbahar ve 2015 Kış çizme modası ince topuk, sivri burun ve bilekten çizmeler çok moda. İnce topuk çizmeleri inceleyelim;  

5513