5 adımda simli göz makyajı

Göz makyajında simleri ve payetleri kullanmanın şimdi tam zamanı. Işıl ışıl bir göz makyajı ile özel davetlerin ve etkinliklerin yıldızı sen olabilirsin.

  • 23PAYLAŞIM
  • 3791OKUMA

Primer uygula

Göz makyajının kalıcılığını artırmak istiyorsan mutlaka primer uygulamalısın. Böylelikle gece boyunca göz makyajının tazeliğini koruyabilirsin.

Baz uygula

Simli göz makyajı yaparken öncelikle göz kapağının tamamına baz rengi far uygulamalısın. Bu rengi dilersen ışıltı tonlardan da seçebilirsin.

Göz farı seçimi

Göz farı seçerken ten rengini göz önünde bulundurmalısın. Seçtiğin simli farını göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve iyice dağılmasını sağla. Göz makyajını yaparken mutlaka far fırçanı da yanında bulundurmalısın.

Göz makyajını tamamla

Gölgeli bir görünüm yaratmak için, kirpik dibinin ve katlanma çizgisinin arasına daha açık renkli olan bir simli far uygula. Daha sonra far fırçanı yuvarlak hareketlerle uygulayarak farının dağılmasını sağla. Son olarak kirpik dibine sedef rengi simli far uygulayabilirsin. Böylelikle gözlerinin daha iri ve belirgin görünmesini sağlayabilirsin.

Hacimli kirpikler

Kirpiklerine maskaranı iki kat uygula ve makyajını nude tonlarda bir ruj ile tamamla.

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2019 yılının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

18820

Yaz için renkli rimel önerileri

Günden günde popülerliğini artıran renkli rimel trendi 2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda podyumlardan sokak stiline taşınıyor.

39001

Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine uygun far seçimi ile gözlerinin güzelliğini ve rengini ortaya çıkarabilir; daha anlamlı bakışlara sahip olabilirsin.

18862

3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

35994