5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tasarruf etmiş olursun.

  • 28PAYLAŞIM
  • 4701OKUMA

Saç tipini öğren

Saçının kalın ya da ince telli oluşu boyama süresini ve kalıcılığını etkiler. Boyayı kalın telli saçlar daha yavaş, ince telliler ise daha çabuk emer. Ayrıca permalı saçlar boyayı çabuk emdiği gibi daha çabuk kusar.

Kirli saça uygula

Saç boyasının kalıcılığını artırmak istiyorsan kirli saça uygulamalısın. Saçlarını yıkadığında derindeki yağ oranı düşer ve saçların korunaksız hale gelir. Saçlarını boya işleminden 24 saat önce yıkayabilirsin.

Boya miktarını hesapla

Saçının uzunluğu ve dolgunluğuna bağlı olarak birkaç kutu boya alman gerekebilir. Ayrıca saç dipleri uçlarına göre daha zor boya tutar. Bu yüzden boyamaya diplerden başlamalı ve boyayı uç kısımlara iyice yedirmelisin.

Saç bakım kremi kullanımı

Aldığın ürünlerin paketinde genellikle besleyici ve onarıcı saç kremi de olur. Saçını boyayıp, yıkadıktan sonra bu kremi uygularsan daha kalıcı, yumuşak ve parlak bir saça sahip olabilirsin.

Ne kadar sıklıkla boyamalı?

Sık sık boyanan saçlarda zayıflama ve matlık oluşur. Saçını her gün yıkadığın takdirde 28-30 gün kadar kalıcı olabilen boyaları tekrarlamak için beklemen gereken ideal süre ilk boyama işleminden itibaren 6-8 haftadır.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

28861

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100482

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

40985

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

31980