4 adımda yoga ile zayıflayın!

Yoga iç dünyanı aydınlatmakla kalmayıp fit bir görünüme kavuşmanı da sağlıyor.

  • 205PAYLAŞIM
  • 34283OKUMA

Son yılların vazgeçilmezi yoga ile hem ruhunu hem de bedenini dizginleyebilirsin.

Down Dog Split: Kalçanı kaldır ve bacaklarını düz tutmaya çalış. Daha sonra topuklarına baskı yaparak baş aşağı pozisyonuna geç (A). Sağ bacağını düz olarak arkaya doğru yukarı kaldır, sağ ayağını da tam olarak flex yap (B). Ayağını arkandaki bir duvara dayıyormuş gibi düşünebilirsin.

Half Crow Lift: Baş aşağı pozisyonundayken sağ bacağını yerden kaldır ve dizini göğsüne doğru çekerek sağ kolunun yanına getir. Aynı anda göğsünü kaldırarak ağırlığını da ileriye doğru vermelisin. Bu hareketi yavaş ve kontrollü bir şekilde yapmalısın.

Knee to Forehead: Baş aşağı pozisyonundayken yavaşça sağ ayağını yerden kaldır ve aynı anda karnını ve kalçanı kaldırıp sırtını yuvarla. Parmak ucunu point yapıp karın kaslarını sıkarak, dizini alnına doğru yaklaştır. Çeneni göğsüne doğru çek ve üst sırtını omuzlarına doğru itmeye çalış.

Warrior Three: Baş aşağı pozisyonundayken sağ ayağını ellerinin arasına getir. Kollarını yerden kaldır ve sol bacağını kaldırırken ağırlığını sağ ayağına vermeye çalış. Aynı anda, gövdeni yere paralel oluncaya kadar ileriye uzat; kollarınla da ileriye doğru uzan. Parmak uçlarını yeri gösterecek şekilde sol ayağını flex yap.

Karın şişkinliğine ne iyi gelir?

Kilo vermek kolay değil; zaman, sabır ve emek gerektirir. Ancak birkaç öneri ile karın şişkinliğini bir günde azaltabilirsin. Böylelikle olduğundan daha zayıf görünebilirsin.

23030

Beyaz çay ile zayıflama yolları

"Gençlik aşısı" olarak bilinen beyaz çay, bildiğimiz tüm çay çeşitlerini hafızalardan sildi süpürdü, bizi derinden etkiledi.

9727

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

4998

Sağlıklı beslenerek 1 ayda 4 kilo

Yaz mevsimi yaklaştıkça kışın alınan kiloları verme derdi de başlıyor. Bu dönemde birçok diyet programı, hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken, sağlıklı kilo vermenin yollarını

39459