30’lu yaşlara gelmeden önce dikkate alman gereken 4 şey

Kabullensek de kabullenmesek de 30'lu yaşlar 20'li yaşlara pek benzemiyor. Kariyer baskısı, artan sorumluluklar, gelecek kaygıları vs. derken 30'lu yaşlarda mutsuz olmana neden olabilirsin.

  • 29PAYLAŞIM
  • 4743OKUMA

O yüzden bu yaşa gelmeden önce modavemoda.com’un önerilerini uygulamalısın.

Üzgünüm demekten vazgeçmek

Hata yaptığında özür dilemen tabii ki çok normal. Ancak özür dilemeyi hobi haline getirmemek gerek. Hatalı olmadığın zamanlarda özür dilemeye ya da üzgün olduğunu ifade eden cümleler kurmaya son vermelisin.

Her şeyi yapabilirsin

İstediğin her şeye sahip olabilirsin. Şuan tam o yaştasın, ancak aynı hırsta, cesarette ve azimde de olman gerekir. Yol boyunca elbette engeller ve barikatlarla karşılaşabilirsin ama bunun sana farkındalık olarak geri döneceğini unutmamalısın. Hiçbir şeyin sana sınır tanımadığını bilmelisin.

Güzellik algını değiştir

Özellikle sosyal medyanın etkisiyle hem güzellik algımız değişti hem de kiloya ve gençliğe takıntılı nesiller türedi. Başarı; bulunduğun ortamın en güzel kızı olmak değil. Toplumun var ettiği bu algıya sen de kapılıp gitmemelisin.

Yalnızlığın tadını çıkar

Kendi başına kalabilmek, bir kadının sahip olabileceği en güçlü özelliklerden biri. Yalnız kalmanın bağımsızlığından gelen sevinç ve eğlence de bir o kadar motive edici. Kendine yeterince zaman ayırırsan güven sorununda zamanla ortadan kalkacaktır.

30’lu yaşlar için 7 cilt bakım yöntemi

Metabolizmanın değişmeye başladığı, yenilenmeyi sağlayan hormonların etkisinin azaldığı ve stres seviyesinin zirveye çıktığı 30'lu yaşlarda günlük cilt bakımı büyük önem taşıyor.

5194