3 adımda kaş şeklini belirleme

Kaş şeklini belirleme teknikleri ile bakışlarına anlam kazandırabilirsin.

  • 184PAYLAŞIM
  • 30755OKUMA

Duygularını en çok kaş ve göz ifadelerin belli eder. Kaş şeklini belirledikten sonra kaşlarını yüz ve göz şekline göre alarak mükemmel görünüme kavuşabilirsin.

Yüzüne uygun kaş şekli belirleme

Makyaj hileleri ile yüz şeklini inceltebilir, kusurlarını gizleyebilirsin. Ancak kaş şeklinin yüz ifadeni farklı göstermesine engel olmazsın.

Olduğundan daha olgun görünmek ya da yüzünde sert bir ifade oluşsun istemiyorsan, kaş şeklini yüzüne uygun belirlemelisin.

A) Kaş şeklini belirlemek için, öncelikle burun kenarından burun eğimine paralel yukarı doğru bir çizgi çizmelisin.

B) Yine burun kenarından ve gözün dış kenarından geçen ikinciyi çizgiyi uzatarak, kaşının uzunluğunun bu iki çizgi arasında olmasına dikkat etmelisin.

C) Son olarak; ileri doğru bakarken gözün irisinin dışından geçen dik çizgiyi yukarı uzatmalısın. Kaşının eğim noktası da bu noktada olmalı.

Acıtmadan alın

Kaşlarını alırken daima çıkış yönlerine göre almalısın. Alt kenardan başlamalı, üst kenarlarını fazla kaçırmadan inceltmelisin.

Boşlukları doldur

Kaş şeklini belirledikten sonra göze çarpan kusurları göz kalemi ile kamufle edebilirsin. Ancak koyu renkli kalemlerden ve kaşlarına sert bir çizgi çekmekten sakınmalısın. Kaşlarını sanki kıl varmış gibi çok küçük ve yan çizgilerle boyamaya özen göstermelisin.

Evde kaş alma teknikleri

Evde kaş alma teknikleri ile bakışlarına yön verebilirsin.

13269

Düz kaş herkese yakışır mı

Düz kaş herkese yakışır mı, Kaş tasarımı denince akla ilk gelen isimlerden biri olan, İfad

5138