2014 ilkbahar makyaj trendleri

2014 ilkbahar makyaj trendleri çok çarpıcı! New York Moda Haftası, 2014 ilkbahar modasıyla birlikte ilkbahar makyaj trendleriyle de ilgili ipuçları vermişti. Podyumlarda anahtar sözcük ‘minalizm’di. Makyaj artistlerinin birçoğu canlı fakat sakin bir görünüm yaratmış, dudakları ve gözleri öne çıkarırken cildin pırıl pırıl görünmesini sağlamıştı. İşte podyumlardan bizim seçtiğimiz makyajlar… Marc by Marc Jacobs Moda haftasının […]

  • 20PAYLAŞIM
  • 3255OKUMA

2014 ilkbahar makyaj trendleri çok çarpıcı!

New York Moda Haftası, 2014 ilkbahar modasıyla birlikte ilkbahar makyaj trendleriyle de ilgili ipuçları vermişti. Podyumlarda anahtar sözcük ‘minalizm’di. Makyaj artistlerinin birçoğu canlı fakat sakin bir görünüm yaratmış, dudakları ve gözleri öne çıkarırken cildin pırıl pırıl görünmesini sağlamıştı.

İşte podyumlardan bizim seçtiğimiz makyajlar…

Marc by Marc Jacobs

Moda haftasının en dikkat çekici makyajlarından biri, her zaman farklılığını konuşturan Marc by Marc Jacobs’la karşımıza çıktı. Yalın hatta neredeyse ‘transparan’ ciltle kontrast yaratan güçlü göz makyajı için çarpıcı mavi renk kullanılmış. 

Baskın olan bu renkle natürel renkler kullanmak akıllıca bir seçim. Ne de olsa yüzümüzde bir renk cümbüşü yaratmak istemeyiz.

Naeem Khan

NARS Makyaj Artisti James Boehmer , gözlere belli belirsiz bir makyaj uygularken dudakları vurgulamayı ve şehvetli bir görünüm yaratmayı seçmiş. 

Şarap tonlarının özellikle mürdümün bu senenin trendi olduğundan sık sık bahsettik. Koyu renkli rujları sürmeden önce primer uygulamanın daha pürüzsüz ve uzun süreli olmasını sağlayacağını hatırlatalım. Ayrıca parmaklarınızın gücünü kullanmayı da unutmayın! Parmak uçlarıyla sürdüğünüz rujlar istediğiniz tonu ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

Oscar De La Renta

Makyaj Artisti Gucci Westman, 2014 New York Moda Haftası’nda minimalist ve çarpıcı makyajlara imza attı. Dudaklar için şeftalı ve pembe tonlarını seçen Westman, gözlerde mor makyajı tercih etmiş. 

Her cilt tonuna kolaylıkla uygulanabilecek bu makyajın en güzel tarafı da, hem gece hem gündüz rahatlıkla kullanılabilmesi…

Tanya Taylor

NARS kozmetiğin Makyaj Artisti Uzo, natürel makyajla parlak teni vurgulamış. Tüm cilt kusurlarınız kaybolmuş ve yüzünüzde hiç makyaj yokmuş gibi duruyorsa, bunun en ideal makyaj olduğu söyleniyor. 

Uzo, NARS Sheer Glow fondötenle bu görüntüyü yakalamayı başarmış.