Yumuşacık eller için evde bakım önerileri

Konu cildimiz olduğunda kırışıklık önleyici serumlar, güneş koruması, nemlendiriciler kullanarak her türlü cilt bakımını deneriz. Ama ellerimize aynı ilgiyi göstermeyi çoğu zaman ihmal ederiz. Oysa ki ellerimiz yaşımızı daha çabuk ele verir. İşte yumuşak eller için evde bakım önerileri...

  • 25PAYLAŞIM
  • 4148OKUMA

Lekeler

Ellerindeki oluşan ya da oluşmaya başlayan lekelerin yaşlılık belirtisi olduğunu düşünebilirsin. Aslında bu lekelerin nedeni; ellerini güneşe karşı yeterli korumamandan kaynaklıyor. Özellikle 50 yaş ve üstü insanlarda oluşmaya başlayan bu lekeler, güneşe fazla maruz kalmaktan oluşuyor. Ellerini güneşe karşı korumak için her gün en az 30 SPF’li el kremi kullanmalısın.

Kırışıkların önüne geç

Yaş aldıkça cildimizde görülmeye başlayan kırışıklıklar ellerimizde de kendini göstermeye başlıyor. Çünkü vücudumuzda kolajen ismi verilen protein zamanla azalmaya başlıyor. Kırışıklıkların önüne geçmek için retinoid içeren kremler kullanabilirsin.

Pul pul dökülen cilt

Ellerin yeteri kadar nem almadığında pul pul olmaya başlar. Yumuşak ve pürüzsüz eller için uyumadan önce nemlendirici etkili bakım kürleri uygulayabilirsin.

Lekeli tırnaklar

Zamanla sararan tırnaklar çok fazla koyu renk oje sürmekten veya herhangi bir sağlık probleminden kaynaklanıyor olabilir. Hastalıkla alakalı bir şey değilse tırnaklarının limon yardımıyla temizleyebilirsin.

Kuru eller için evde bakım önerileri

Yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olmak kim istemez ki? Modavemoda.com'un önerileriyle kuruyup çatlayan ellere veda edebilirsin.

4354

Doğal güzellik sırları

Evde uygulayabileceğin doğal güzellik sırları ile sağlıklı bir cilde ve ışıl ışıl saçlara sahip olabilirsin.

42781

Bakımlı eller için 5 pratik öneri

Bakımlı ve yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsan, aşağıdaki önerilerden faydalanabilirsin.

4536

Kış için el bakım önerileri

Soğuk hava ve rüzgar ellerin kurumasına ve çatlamasına neden olur. Kış aylarında yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsan kış için el bakım önerilerini uygulayabilirsin.

3738