Yağlı ciltler için maske tarifleri

Yağlı ciltler için evde yapabileceğin maske tarifleri ile parlak ve geniş gözenekli cilt görünümden kurtulabilirsin.

  • 51PAYLAŞIM
  • 8477OKUMA

Yağlı ciltler için maske tarifleri:

Yüz maskesi 1:

Yarım kaşık limon suyu ve 1 tatlı kaşığı sandal ağacı tozunu karıştır. Elde ettiğin karışımı yüzüne uygula ve kurumasını bekle. Ardından ılık su ile yüzünü temizleyebilirsin.

Yüz maskesi 2:

Taze bir elmayı püre haline getir ve içerisine 1 tatlı kaşığı bal ekle. İyice karıştırdıktan sonra maskeyi yüzüne uygula. 20 dakika beklettikten sonra yüzünü bol suyla durulayabilirsin.

Yüz maskesi 3:

Cam bir kase içerisinde 1 tutam toz zerdeçal, yarım yemek kaşığı limon suyu ve 2 tatlı kaşığı balı karıştır. Maskeyi yüzüne uyguladıktan sonra 15 dakika kadar kurumasını bekle. Ardından yıkayıp kurulayabilirsin. Bu maskeyi düzenli olarak haftada 3 kez uygulayabilirsin.

Yüz maskesi 4:

İki yemek kaşığı kadar bademi rondodan geçir ve toz haline gelmesini sağla. Bademlerin içerisine 1 tatlı kaşığı limon suyu ve aynı oranda balı ekle. İyice karıştırdıktan sonra elde ettiğin maskeyi nemli cildine, yüzüne ve boynuna uygulayabilirsin. 5 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayabilirsin.

Yüz maskesi 5:

İki tatlı kaşığı salatalık suyu, 3 damla limon suyu ve 1 tutam toz zerdeçalı karıştır. Karışımı boynuna ve yüzüne uygulayabilirsin. 30 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayabilirsin.

Yüz maskesi 6:

Beş dilim salatalık ve yarım domatesi rendeden geçirerek bir hamur oluştur. 2 yemek kaşığı limon suyu ekle ve yüzüne uygula. 15 dakika bekletip suyla durulayabilirsin. En iyi sonucu almak için haftada bir kez bu maskeyi uygulayabilirsin.

Yüz maskesi 7:

Bir adet domates ve 4 dilim salatalığı blenderdan geçir. İçerisine 2 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 1 tatlı kaşığı nane yaprağını ilave ederek macun kıvamına getir. Yüzünü uyguladıktan sonra 15 dakika bekletip temizleyebilirsin.

Yüz maskesi 8:

Bir tutam şeker, 1 tatlı kaşığı havuç suyu ve aynı oranda portakal suyunu cam bir kase içerisinde karıştır. Elde ettiğin karışımı yüzüne uygula ve 20 dakika kadar beklet. Daha sonra ılık suyla yüzünü yıkayabilirsin.

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

8075

Cilt güzelliği için 3 karpuz maskesi tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsan, karpuz maskelerinden faydalanabilirsin.

15768

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

24154

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9807