Vücut tipine göre çanta seçimi nasıl olmalı?

Vücut tipine göre çanta seçimi ile tüm görünümünü bir anda değiştirebilirsin.

  • 47PAYLAŞIM
  • 7816OKUMA

Vücut tipine göre çanta seçimi ile tüm görünümünü bir anda değiştirebilirsin.

Kadınların en önemli aksesuarı şüphesiz ki çantalar… Doğru çanta seçimi kusurlarını gizlemeye yardımcı olurken, yanlış çanta seçimi ise tüm kusurlarını açığa çıkarabilir.

Çantanın boyutu, şekli ve büyüklüğü olduğundan daha zayıf ya da kilolu görünmene neden olur. Çanta seçimini vücut tipine uygun yaparak, kusursuz bir görünüme sahip olabilirsin.

Minyonsan;

Minyon bir yapıya sahipsen iddialı büyük modeller yerine küçük boy çantaları tercih etmelisin. Büyük çantalar vücudun ile orantısız bir görüntü oluşturur. Seçeceğin çantanın boyutu her zaman boyun ile ters orantılı olmalıdır.

Kiloluysan;

Olduğundan daha kısa görünmek istemiyorsan, kesinlikle küçük ebattaki çantalardan uzak durmalısın. Eni geniş büyük çantalar ya da heybe görünümlü çantalar tam senin vücut tipine göre… Çanta sapının orta boy uzunlukta olması gerektiğini de bir yere not etmeyi unutma.

Basenliysen;

Çanta nerede dikkatler o bölgede… Bu nedenle, uzun saplı çantaları hafızandan silebilirsin. Çünkü bu çantalar dikkati tamamen basenine çeker. Renkli, parlak, elde taşıyabileceğin ve orta boy çantaları tercih edebilirsin.

Uzun boyluysan;

Çanta konusunda çok şanslısın. Herhangi bir kısıtlama getirmeden gönlünce istediğin tüm çantaları kullanabilirsin. Yine de seni daha uzun göstereceği için çok küçük çantaları tercih etmemelisin.

Sırt çantası modelleri 2017

2017 İlkbahar/Yaz sezonunda sırt çantaları sokak modasının öncüleri oluyor.

29901