Televizyon ve futbol sizi ayırmasın!

Brezilya’da halen devam eden ve Dünya Kupası’na bu yıl Türkiye katılmasa da birbirinden heyecanlı maçlar başta erkekler olmak üzere birçok futbolseveri ekran başına çekiyor. Ancak durum kadınlar için de aynı heyecanı yaratıyor mu, bunu söylemek çok mümkün olmayabilir. Yıl boyunca ligler nedeniyle hafta sonlarında genellikle tek başına plan yapmak zorunda kalan kadınlar, benzer bir sıkıntıyı […]

  • 22PAYLAŞIM
  • 3630OKUMA

Brezilya’da halen devam eden ve Dünya Kupası’na bu yıl Türkiye katılmasa da birbirinden heyecanlı maçlar başta erkekler olmak üzere birçok futbolseveri ekran başına çekiyor. Ancak durum kadınlar için de aynı heyecanı yaratıyor mu, bunu söylemek çok mümkün olmayabilir.

Yıl boyunca ligler nedeniyle hafta sonlarında genellikle tek başına plan yapmak zorunda kalan kadınlar, benzer bir sıkıntıyı bu kez de Dünya Kupası maçlarıyla yaşıyorlar. Spiritüel Gelişim Danışmanı Gülnur Ünal, iki tarafın da birbirlerine anlayış göstermeleri halinde eşler arasındaki gerginliklerin önlenebileceğini dile getirdi.

Futbolun erkekler için bir tutku olduğunu belirten Gülnur Ünal, “İş hayatında hem bedensel hem de zihinsel olarak yorulan erkeklerden bazıları kafalarını rahatlamak için maç izliyor” dedi. Maç izlerken erkeklerin yoğun bir konsantrasyon yaşadıklarını kaydeden Gülnur Ünal, bu nedenle o anda ne işini ne de yaşadığı sorunlarını düşündüklerini belirtti.

Eşlerin yoğun maç programları nedeniyle birbirlerine anlayış göstermeleri gerektiğinin altını çizen Gülnur Ünal, hem kadınlara hem de erkeklere tavsiyelerde bulundu. Kadınların, maç izleyen eşlerine ılımlı davranmalarının önemli olduğunu, çünkü bunun bir “rahatlama ve deşarj olma tekniği” olduğunun altını çizen Ünal şöyle devam etti: “Kadın ya da erkek fark etmez; kişi kafasını dağıtamaz ya da rahatlatamazsa zamanla daha da gergin olacaktır. Sorun olmayan durumları bile sorun haline getirecektir.”

Enerjisel paylaşımda bulunun

Kadınların kendi istedikleri programları yapmaları gerektiğinin altını çizen Ünal, “Kadınlar kendi merkezlerinde kalmalı erkeklere bağlı kalmadan kendi programlarını yapmalılar. Ünal, “Kadınlar arada da olsa eşleriyle beraber maç izlediklerinde enerjisel olarak bir paylaşımda bulunmuş olur” ifadelerini kullandı.

Erkeklerin de sürekli maç izleyerek evlerini ve eşlerini ihmal etmemeleri gerektiğini söyleyen Gülnur Ünal, “Erkekler, eşleriyle ılımlı iletişim kurup neden maçlardan hoşlandıklarını düzgün ifade etmelilerdir. Maçlardan arta kalan zamanlarda da eşleriyle kaliteli vakit geçirmelidir. Ne evlerini ne de eşlerin ihmal etmelilerdir” şeklinde anlattı.

Neslihan Atagül – Kadir Doğulu’nun düğün tarihi belli oldu

Neslihan Atagül - Kadir Doğulu'nun düğün tarihi belli oldu, Neslihan Atagül ile Kadir Doğulu'nun sır gibi sakladıkları d�

7476

Michael Kors’un sevgililer günü rengi: Mercan

Michael Kors’un sevgililer günü rengi: Mercan , Ünlü tasarımcı Michael Kors, sevgililer günü koleksiyonunda

5075

Büyük kalçalı kadınlar nasıl giyinmeli?

Geniş kalçalı kadınlar için giyim zaman zaman bir soruna dönüşebiliyor

19362

Çabucak Tükettiğimiz İki Şey: Sevgi ve Aşk

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Başkanı ve Aile Terapisti Prof. Dr.Nilüfer Özabacı, tüketim toplumu haline gelindiğine dikk

4627