Şeker hastalarına limon uyarısı!

Dr

  • 21PAYLAŞIM
  • 3511OKUMA

Dr. Alper Çelik, şeker hastalığı ile mücadele için önemli tüyolar verdi.

Show TV ekranlarında her sabah canlı olarak yayınlanan “Zahide Yetiş’le”, birbirinden önemli konukları ağırlamaya devam ediyor. Programın bugün yayınlanan bölümünde şeker hastalığı ile ilgili önemli açıklamalar yapan Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Alper Çelik, bu hastalıkla mücadele için önemli tüyolar verdi.

Türkiye’nin en başarılı doktorları, yaşanmış insan hikayeleri, birbirinden ilginç yemek tarifleri, güzellik, moda, müzik, dalında uzman konuklar, hayatı kolaylaştıran püf noktalarının paylaşıldığı “Zahide Yetiş’le”de bugün Doç. Dr. Alper Çelik, şeker hastalığı ve şeker hastalarının beslenme alışkanlıkları ile ilgili önemli bilgiler verdi.

ŞEKER HASTALARI İÇİN BÜYÜK RİSK!

Şeker hastalarının limon yemenin zararsız olduğunu bildiklerini söyleyen Doç. Dr. Alper Çelik, bu bilginin yanlış olduğunu söyledi. Şeker hastalarının limon yememesi gerektiğini söyleyen Doç. Dr. Alper Çelik,limon içerisinde bulunan şekerin yüksek miktarda olduğunu dile getirdi.

ŞEKER HASTASI OLMA RİSKİNİ ARTTIRAN GIDALAR!

Şeker hastası olma riskini arttıran gıdaların da bulunduğunu belirten Doç. Dr. Alper Çelik, herkesin beslenme alışkanlığına dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Şeker hastası olmamak için dikkat edilmesi gereken gıdalar arasında; “Beyaz ve kahverengi pirinç, bulgur ve kahverengi şeker, beyaz şeker, Beyaz makarna ve kepekli makarna, sucuk, salam, katı margarin, palm yağı, kereviz ekstresi, yapay tatlandırıcılar, limon, tarçın, altın çilek ve goji beri” yer alıyor.

Leyditurk.com

KAYNAK :