Sabah Uyanınca Neler Yapılmalıdır?

 Peki ya Sabah Uyanınca Neler Yapılmalıdır? Okula işe gitmek için kurulan saatler sabahın ilk saatlerinde çalmaya başlar. Uyanır uyanmaz herkesin ilk işi saate bakmaktır. Bir umut ya hani belki erken çalmıştır.  Saatin kaç olduğunu öğrenir öğrenmez o başlar bir türlü kalkmaz yastıktan. Gelen giden var mı uyandırmak isteyen var mı diye bakınırız. Aslında uyku mayışıklığını […]

  • 18PAYLAŞIM
  • 2989OKUMA

 Peki ya Sabah Uyanınca Neler Yapılmalıdır? Okula işe gitmek için kurulan saatler sabahın ilk saatlerinde çalmaya başlar. Uyanır uyanmaz herkesin ilk işi saate bakmaktır. Bir umut ya hani belki erken çalmıştır.

 Saatin kaç olduğunu öğrenir öğrenmez o başlar bir türlü kalkmaz yastıktan. Gelen giden var mı uyandırmak isteyen var mı diye bakınırız. Aslında uyku mayışıklığını atmak ve zinde olmak için normal uyanılan saatten 1 saat erken uyanmak gerekli. Bu şekilde hem daha zinde ve daha verimli bir gün geçirilir. Uyanır uyanmaz kasların gevşemesi için 20 dakikalık gerinme hareketleri yapılmalıdır. 30 dakikalık egzersizler, yürüyüşler yapılmalıdır. Karın kaslarının çalışması için mekik çekilmesi ve arkasından duş alınması gerekli. Mutlaka kahvaltının iyi yapılması şarttır. Kahvaltı bütün gün eşlik eder.

 Kahvaltı bütün gün zinde kalmayı, daha mutlu olmayı ve zamanı daha iyi değerlendirmeyi sağlar. Uzmanlar sabah kahvaltısının mutlaka yapılması gerektiğini söyler. Kesinlikle atlanamayacak bu öğünün yapılması şarttır. Ayakta atıştırılarak yapılan kahvaltı bütün gün bitkinlik hali yaratır. Bütün gün zinde olmak işine odaklanmak isteyen herkes 1 saat önceden uyanıp spor yaparak kahvaltısını tamamladıktan sonra bütün gün mutluluk hormonlarını çalıştırıyor. Uzmanlar kahvaltının uyandıktan 1 saat yapılması gerektiğini söylerler. Uyanır uyanmaz 1 bardak ılık su içilmeli. Sabah kahvaltısında da mutlaka meyve tüketilmelidir.