Her gün yeşil çay içmenin 4 faydası

Günde üç kez vereceğin yeşil çay molası ile hem sağlığına hem de güzelliğine katkıda bulunabilirsin.

  • 64PAYLAŞIM
  • 10626OKUMA

İçeriğinde antioksidan bulunan yeşil çay, zayıflamana yardımcı olduğu gibi cilt kırışıklıklarına da iyi geliyor.

Cildini yenileniyor

Cildinin yenilenmesine yardımcı olan yeşil çay, kolajen üretimini de destekliyor. Günde 3 fincan yeşil çay tüketerek ilerleyen yaşlarda kaybolmaya yüz tutan cilt elastikiyetini de koruyabilirsin. Özellikle yaz aylarında cilt lekelerinin oluşmasını istemiyorsan yeşil çaydan faydalanabilirsin.

Kilo vermeni hızlandırıyor

Araştırmalara göre yeşil çay, insülin hassasiyetini dengeleyerek yağ oksidasyonunu artırıyor. Böylelikle vücudunda depolanan yağlar, enerjiye çevriliyor ve inatçı karın yağlarından kurtulman kolaylaşıyor.

Sağlıklı saçlar

Yeşil çay hem saç dökülmesini önlüyor hem de dehidrotestosteron hormonu üzerinde etkili olduğu için yeni saç kökü oluşmasını sağlıyor.

Selülitlerinden kurtul

Yeşil çay diüretik özelliği sayesinde bacaklarındaki damar kalitesini artırıyor. Bacaklarındaki selülit, ödem, varis şikayetlerinden yakınıyorsan, yeşil çay ile istediğin kusursuz bacaklara sahip olabilirsin.

Jojoba yağının güzelliğe katkısı

Cilt bakımında önemli rol oynayan jojoba yağı, kozmetik sektörünün de yeni gözdesi durumunda...

4578

Argan yağının cilde 5 önemli faydası

Saçları onarmaya bire bir gelen argan yağı, aynı zamanda cilt problemlerinle de savaşıyor. Bu mucizevi yağı güçlü antioksidanlar sayesinde gençlik iksiri olarak da kullanabilirsin.

4753

Sistitten korunmak için 8 altın kural

Kadınlarda her 3 kadının 1'inde görülen sistit, en önemli sağlık sorunlarından biri olarak yer alıyor. "Peki sistirikten nasıl korunmalıyım" diyorsanız doğru yerdesiniz. İşte sistitten korunma yolları

3364

Sıcak havalarda sağlığını koruyacak 5 öneri

Sıcak hava hareketsizliği ve halsizliği de beraberinde getiriyor. Sıcak havalarda yapacağın bir kaç öneri ile hareketsiz yaşam tarzına veda edebilirsin.

11995