Güzelliğin için 4 avokado maskesi

Avokado maske tarifleri güzellik rutininin vazgeçilmezi olacak. İçinde antioksidan, vitamin C, vitamin E ve nemlendirici etkili yağlar bulunduran avokado, cilt ve saç için doğal bakım sağlamaya yeterli oluyor.

  • 57PAYLAŞIM
  • 9447OKUMA

Yüz ve vücut için avokado maskesi

Bir adet avokadonun yarısını ezerek içerisine bal, yoğurt ya da yumurta beyazı ekle ve karıştır. Elde ettiğin karışımı yüz ve boyun kısmına uygulayarak, 15 dakika kadar beklet. Daha sonra ılık su yardımıyla maskeyi temizle. Haftada bir kere uygulayabilirsin.

Saç için avokado maskesi

Yarım avokadoyu bir kabın içerisinde ezdikten sonra, yarım limon suyu ve çok az zeytinyağı ekleyerek karıştır. Bu karışımı saçlarına uygula ve ardından bir havlu ile sar. Maskeyi 20 dakika saçında beklettikten sonra yıkayabilirsin. Saçlarını güçlendirici etkisi olan avokado maskesini haftada bir kez uygulayabilirsin.

Göz altı için avokado maskesi

İçerisinde C vitamini bulunan avokado, göz altında oluşan şişlikleri azaltmaya yardımcı olan meyvelerden biri. Buzdolabından çıkardığın soğuk avokadodan ince bir dilim kes ve gözlerinin üzerine koyarak 15 dakika kadar beklet. Uygulama sonrası göz altlarındaki şişliklerin ve yorgunluk nedeniyle oluşan morlukların azaldığını fark edeceksin.

Güneş yanığı için avokado maskesi

Avokado, güneş yanıklarının verdiği acıyı azaltır ve sakinleştirici bir etki verir. Soğuk avokadoyu bir kabın içerisinde ezerek yanmış bölgenin üzerine uygula. Yanık derecesine göre belli aralıklarla uygulayabilirsin.

Kil maskesi nasıl uygulanır?

Eski çağlardan beri cildi gençleştiren ve tazelik veren kil maskesi ile diri bir cilde sahip olabilirsin.

37559

Yumurta akı maske tarifleri

Ünlülerin akın ettiği yumurta akı maskeleri ile sen de pürüzsüz, porselen gibi bir cilde sahip olabilirsin.

36855

Domates maskesi ve faydaları

Yazın kavurucu sıcaklarında güzelliğini korumak istiyorsan, domates maskesinin mucizevi gücünden yararlanabilirsin.

17707

Işıl ışıl bir cilt için inci tozu maskesi

Pahalı kremler ve cilt bakımlarından alamadığın sonucu inci tozu maskesiyle sağlaman mümkün.

18592