Göz çevresi kırışıkları için doğal çözümler

Göz çevresi kırışıkları, gözaltı morlukları, kazayağı çizgileri, göz etrafındaki koyu lekeler... Her biri kadınların ayrı bir derdi. Zamanın yıpratıcı etkilerinin adeta bir ayna gibi yüze yansıması...

  • 113PAYLAŞIM
  • 18914OKUMA

Göz çevresi hem çok ince olduğundan hem de yağ salgı bezlerinin olmamasından dolayı vücudumuzun en hassas bölgesi. Ayrıca en sık mimik yaptığımız bölge konumunda. Mimiklerin yanı sıra çevresel etkenler, makyaj, makyaj temizleme işlemi nedeniyle de yıpranıyor.

Göz çevresinde hiç yağ bezi olmaması nedeniyle de doğal yağlanma yok denecek kadar az. Bu nedenle, göz çevren yağlı bile olsa mutlaka iyi bir nemlendirici kullanmalısın.

Göz çevresi kremi nasıl olmalı?

Göz çevresi kremi; yaşlanma belirtilerini onarıcı ve önleyici, elastikiyet artırıcı, morluk ve şişlikleri giderici, yatıştırıcı olmalı. Aynı zamanda formülünde antioksidanlar, A, C, E, K vitaminleri, doğal bitkisel özler,güneş koruyucular ve göz altı halkalarını gizleyici optik ışık yansıtıcılar içeren ürünler tercih etmelisin. Göz çevresi kremini göz çukurunu çevreleyen kemik sınırları boyunca, göz etrafına ince dokunuşlarla uygulamalısın.

Tüm bunların yanında, göz çevresi bakımı için bitkisel yağlardan da destek alabilirsin. Erken yaşlarda göz çevresi bakımını alışkanlık haline getirir, göz çevrene yeteri kadar nem desteği verirsen göz çevresi kırışıkları ile o kadar geç karşılaşırsın.

Avokado yağı

Avokado yağı yoğun E vitamini içerir. E vitamini hücre yenileyici özelliği ile cildi tazeler, ince çizgileri yok ederken belirgin kırışıkları hafifletir, yeni kırışıkların oluşumunu geciktirir.

Üzüm çekirdeği yağı

Göz altı morluklarından muzdaripsen üzüm çekirdeği yağından faydalanabilirsin. Üzüm çekirdeği yağı güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Yoğun E vitamini içeren yapısıyla kırışıkları hafifletirken, gözaltı morluklarını da giderir.

Hindistan cevizi yağı

Cam bir kaba 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı koy. Ardından bu kabı sıcak olan bir cezvenin üzerine yerleştir. Tahta çubuk yardımıyla karıştırarak erimesini sağla. Eridikten sonra Hindistan cevizi yağını göz çevrene uygulayabilirsin.

E vitamini yağı

E vitamini cildi yeniler, nemlendirir ve kırışıkları giderir. E vitamini kapsüllerini kırarak göz çevresi kremine ilave edebilirsin.

Göz altı kırışıklıkları için 6 etkili öneri

Gün içerisinde gözlerimizi ovuşturmak, güneş gözlüğü kullanmamak, yüzüstü uyumak gibi farkında olmadan yaptığımız alışkanlıklar, göz altı kırışıklıklarının artmasına ve derinleşmesine neden olabiliyor

44289

Göz çevresi kremi nasıl uygulanır?

Yüzünde koruma altında olması gereken en önemli bölgelerden birisi de göz çevresi... Göz çevresi kremini doğru uyguladığına emin misin?

4834

Göz altı morluklarına 8 doğal çözüm

Göz altı morlukları ya da halkaları, cilt güzelliğini olumsuz etkileyen en önemli sorunlardan biri. Eğer bugüne kadar göz altı morluklarıyla baş etmek için kozmetik ürünlerinden hiçbir sonuç alamadıys

7700

Göz altı kapatıcısı uygulama teknikleri

Göz altı kapatıcısı makyaj çantamızın baş kahramanı...

8932