Göz altı morluklarına 8 doğal çözüm

Göz altı morlukları ya da halkaları, cilt güzelliğini olumsuz etkileyen en önemli sorunlardan biri. Eğer bugüne kadar göz altı morluklarıyla baş etmek için kozmetik ürünlerinden hiçbir sonuç alamadıysan, bir de doğal çözümleri demeni öneririz.

  • 46PAYLAŞIM
  • 7634OKUMA

Yorgunluk, uykusuzluk ya da genetik faktörlerden ötürü oluşabilen göz altı morluklarına; domates, badem yağı, portakal suyu, patates, yeşil çay poşeti, salatalık, soğuk süt ve gül suyu gibi doğal ürünlerden yararlanarak veda edebilirsin.

Domates

Bir çay kaşığı limon suyunu ve aynı miktarda domates suyu ile bir kapta karıştır. Göz altı halkalarına uygula ve 10 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla yıka. 2 hafta kadar düzenli olarak uyguladığında göz altı halkalarının azaldığını göreceksin.

Badem yağı

Birkaç damla badem yağını morlukların bulunduğu bölgeye masaj yaparak uygula. Bir gece boyunca cildinde kaldıktan sonra sabah bol su ile durula. Gözaltı morluklarına kesin çözüm olan bu tarifi, her gece uygulayarak kısa sürede sonuç alabilirsin.

Portakal suyu

Birkaç damla gliserin ve 1 çay kaşığı portakal suyunu karıştır ve morlukların bulunduğu bölgeye uygula. 10 dakika bekledikten sonra, soğuk suyla bölgeyi temizle. En iyi sonucu almak istiyorsan her sabah uygulamanı tavsiye ederiz.

Rendelenmiş patates

Bir adet patatesi rendeleyerek suyunu çıkar. Pamuk yardımıyla göz altı morluklarına uygula. Biraz beklettikten sonra soğuk suyla yüzünü yıkamayı unutma. 3 hafta boyunca, günde 2 kez uygulayabilirsin.

Salatalık

Bir adet salatayı ince halkalar şeklinde dilimle ve buzdolabında yarım saat kadar soğumaya bırak. Ardından salatalık halkalarını gözlerinin üzerine uygula. 1 hafta boyunca günde 2 defa tekrarlayabilirsin.

Çay poşeti

İki yeşil çay poşetini buzdolabında beklettikten sonra göz altı morluklarına uygula. 15 dakika sonra gözlerinin ferahladığını hissedeceksin.

Gül suyu

Gül suyuna pamuk parçalarını batır ve 15 dakika boyunca gözlerinin üzerinde beklet. Ardından soğuk suyla yıka. 1 ay boyunca her gün uygularsan daha etkili sonuç alırsın.

Soğuk süt

Pamukla sütü gözlerine, morluk olan yerleri de kaplayacak şekilde uygula. 15 dakika uygulama sonunda, bol su ile yüzünü yıka. Bu işlemi 2 hafta boyunca tekrarlayabilirsin.

Göz çevresi kırışıkları için doğal çözümler

Göz çevresi kırışıkları, gözaltı morlukları, kazayağı çizgileri, göz etrafındaki koyu lekeler... Her biri kadınların ayrı bir derdi. Zamanın yıpratıcı etkilerinin adeta bir ayna gibi yüze yansıması...

18841

Göz altı kapatıcısı uygulama teknikleri

Göz altı kapatıcısı makyaj çantamızın baş kahramanı...

8876

Yaşlanmaya Dur Demenin 9 Kuralı

Yaşlanmaya dur demek istiyorsanız, cildinizin bakımını sağlamak için doğanın nimetlerinden nasıl faydalanabileceğinizi Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Ataman açıkladı. İşte cildiniz için dikkat etmeniz g

3955