Fiyonk trendinin yükselişi

80’lerin fiyonk detayları yeni sezona damgasını vurmaya hazırlanıyor.

  • 34PAYLAŞIM
  • 5670OKUMA

Biraz bohem biraz romantik ama hep nostaljik olan fiyonk detaylar, 2018 yaz modasının dikkat çekici trendleri arasında yer alıyor.

Farklı stillere kolayca uyum sağlayan fiyonk trendi, 2018 yazında nostaljiyi, özellikle de 70’ler ve 80’leri çok seven biraz bohem, biraz romantik ve kesinlikle çok eksantrik kadınların vazgeçilmezi olacağa benziyor.

Fiyonk trendinin yükselişi

Aslında hazır giyimde fiyonk detaylarının yükselişi, kadınların iş hayatında daha çok yer almaya başladığı 80’lere denk geliyor. O dönemde kadınların ceketlerinin içine giydikleri fiyonklu bluzları, erkek egemen iş dünyasında bir nevi kravat görevi üstleniyordu.

Yeni sezonda da aksesuarlardan çantalara, ayakkabılardan kıyafetlere kadar her detayda karşımıza çıkan fiyonklar, yaz sezonunun olmazsa olmazları arasında.

Kullanım alanı önemli

Büyük göğüslere sahipsen, fiyonk detayını yaka yerine aksesuarlarda kullanabilirsin. İnce bir belin yoksa beline, geniş basenlere sahipsen basen kısımlarında kullanmamaya özen göstermelisin. Aksi halde olduğundan daha geniş görünebilirsin.

Hırka trendi

Yeni sezonda en az mont kadar kalın zaman zaman da hafif yapılarıyla karşımıza çıkan hırkalar, kullanım rahatlığı sayesinde kısa sürede alışveriş listelerinin üst sıralarında yerini aldı.

5807

9 adımda Fransız modası

Son dönemde moda trendleri Fransız etkisinin altında. 70'ler etkili bu trend, kışın gözde parçalarını belirliyor.

15719

Vazgeçmen gereken moda kuralları

Hızla güncellenen moda trendleri, geçmişte sıkça kullandığımız moda kurallarını yerle bir ediyor. İşte bir zamanlar bayıla bayıla kullandığımız ve artık geçerliliğini kaybeden moda kuralları...

5184

2018 kış palto trendleri

Yeni sezon ürünler, mağazalarda bize göz kırparken 2018 yılının dış giyim trendlerini senin için derledik.

5653