Eyeliner çekme yöntemleri

Göz makyajında kusursuz eyeliner görünümü yaratmak istersen, birkaç adımda sağlayabilirsin.

  • 224PAYLAŞIM
  • 37545OKUMA

Son günlerde iyi bir göz makyajının vazgeçilmezi eyeliner; artık hayatımızda oldukça önemli bir rol oynuyor. Her kadını makyaj yaparken eyeliner çekme korkusu sarıyor. Bu yöntemlerden sonra göz makyajında muntazam bir eyeliner kuyruğu oluşturabilirsin.

Yumuşak uçlu kalem

Kalem eyeliner kullanıyorsan, uç kısmının yumuşak olmasına dikkat etmelisin. Eyeliner kaleminin ucu yeteri kadar yumuşak değilse, fön makinesi ile 2-3 saniye yumuşatabilirsin. Bu yöntemle göz kapağında daha düzgün eyeliner kuyruğu oluşturabilirsin.

Önce kalem sonra likit

Likit eyeliner kullanmakta zorluk çekiyorsan, ilk olarak kalem eyeliner ile başlayabilirsin. Önce gözünün üzerine ince bir hat çekip, ardından likit eyeliner uygulayabilirsin. Böylelikle taşmalar ve yamuk çizgiler olmadan kolaylıkla eyeliner çizgini oluşturabilirsin.

Kart kullan

Eyeliner ile kusursuz çizgiler yaratmak çoğu zaman işkenceye dönüşebilir. Bunun için herhangi bir kart veya kalın bir kağıt parçasından faydalanabilirsin. Kağıdı ya da kartı kirpiklerinin bittiği noktaya yerleştir ve eyeliner kalemin ile kuyruk oluştur. Ardından kağıdı göz kapağının orta kısmına koy ve düz bir çizgi çekerek yaptığın kuyruğu birleştir.

Dış kısımdan başla

Kusursuz bir eyeliner çizgisi için işe gözünün bitiş kısmından başlayabilirsin. Eğer göz kapağının başlangıç noktasından eyeliner çekmeye başlarsan, oranını kontrol edemezsin. Dış kısımdan başlayarak istediğin uzunlukta eyeliner kuyruğu oluşturabilirsin.

Düzeltme

Eyeliner çekerken hata yaptığında kulak temizleme çubuğu kullanabilirsin. İnce uçlu pamuk kullandığında hatanı kolaylıkla telafi edebilir, bütün makyajını baştan yapmak zorunda kalmazsın.

Beyaz eyeliner nasıl kullanılır?

Siyahın tahtını sallayan beyaz eyeliner yeni sezonda makyaj çantanın favori ürünü olacak.

6300

Bella Hadid’in eyeliner tekniği

Bella Hadid katıldığı bir davette uyguladığı eyeliner tekniği ile herkesi büyüledi. Sen de Bella Hadid'in eyeliner tekniğini uygulamak istersen detaylara göz atabilirsin.

6983

Renkli eyeliner modası

Yeni sezonun renkli eyeliner modası, baharın canlı renklerini gözlerine yansıtacak.

45707

Eyeliner sürme trendleri!

 Son dönemin en popüler kadını Lupita Nyong!o, şık kıyafetleri ve başarılı makyajlarıyla da ön plana çıkıyor.   Lupita Nyong’o’nun makyaj artisti Nick Barose, farklı eyeliner uygulamalarıy

5296