Çocuğunuzu okula hazırlama rehberi

Hafta sonu tatilinden sonra okula dönmek çocuklar için problem yaratabilir. Özellikle Pazar akşamları birikmiş ödevlerin stresi başlar.

  • 17PAYLAŞIM
  • 2853OKUMA

Pazartesi günü ise eve gelince tamamlanmayı bekleyen ödevler olacak, yeni öğrenilen konular tekrar edilecek, yeni bir düzen kurulacak. Olsun! Çocuğunuz bunları başarabilir ve yeni bir haftaya iyi bir başlangıç yapabilir.

Çocuğunuzu Pazartesi okula hazırlama rehberi

Okula erken gidin

Pazartesi günü çocuğunuzu okula ders başlama saatinden yaklaşık 15 dakika önce ulaştırın. Bu, hem çocuğunuzun arkadaşlarıyla yeniden karşılaşması, kaynaşması için fırsat yaratır hem de panik hissiyle bir anda derse girme sıkıntısını ortadan kaldırır.

Duygusallıktan uzak olun

Çocuğunuzu okula siz bırakıyorsanız mutlaka kararlı olun ve duygusal tepkiler vermeyin. Fark etmeden sarf ettiğiniz “kıyamıyorum” cümlesi yeni haftaya iyi bir başlangıç yapmasını engelleyebilir.

Bir etkinlik planlayın

Okulun çıkışında yapacağınız bir saatlik eğlenceli programlar çocuğunuzun motivasyonunu artırır ve pazartesi gününü kolay geçirmesini sağlayabilir.

Okulun ilk haftası için 6 öneri

Çocuklar için en rahat dönem, şüphesiz ki tatil dönemi... Uzun ve keyifli bir tatilin ardından okulun ilk haftası, hem çocuğun hem de senin için zor geçebilir. Özellikle çocuğunun okula başladığı ilk

2597