Çikolatanın güzelliğe 3 önemli faydası

Çikolata lezzetiyle, kokusuyla mutluluk hormonumuzu zirveye taşımakla kalmıyor, cilt güzelliğine de bir çok katkısı bulunuyor.

  • 159PAYLAŞIM
  • 26590OKUMA

Çikolata; cildimizdeki kırışıkları yok ediyor, nemlendiriyor ve cildimizin daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Antioksidan deposu

Vücudu yaşlanmaya karşı koruyan en önemli şeylerin başında antioksidanlar geliyor. Özellikle bitter çikolata, sütlü çikolataya oranla 3 kat daha fazla antioksidan içeriyor. Günde bir miktar çikolata tüketerek sen de genç kalabilirsin.

Pırıl pırıl bir cilt

Stres hormonları, ciltteki kolajenlere zarar verir ve kırışıklıkların oluşmasına zemin hazırlar. Her gün çikolata tüketmek, stres hormonlarının vücutta oluşmasını önlüyor ve cildinin pırıl pırıl görünmesini sağlıyor.

Cildi UV ışınlarına karşı koruyor

Bitter çikolatanın içerisinde bulunan flavonoidler, cildimizi güneş ışınlarından korumaya yardımcı oluyor. Ayrıca kakao, atardamarları genişleterek cilde giden kan miktarını da artırıyor.

Çikolata maskesi yap!

50 gram çikolatayı benmari usulü erit. Ardından zeytinyağı ekle ve karıştır. Biraz ılınınca yüzüne katman halinde uygulayabilirsin. Çikolata maskesi cildini nemlendirir, kolajen etkinliğini artırır ve sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Çikolatalı peeling

Bir parça çikolata ile evde kendine mükemmel bir peeling hazırlayabilirsin. Çikolatanın içerisine bir miktar hindistan cevizi tozu ve bir kaşık deniz tuzu ekle. Ardından karışımı yüzüne uygulayabilirsin.

Manikürünü tamamla

Çikolata cildine faydalı olduğu kadar tırnakların için de çok faydalı. Manikürünü yaptıktan sonra çikolatayı tırnaklarına sürüp birkaç dakika bekletebilirsin. Çok kısa sürede sağlıklı ışıldayan tırnaklara sahip olduğunu fark edeceksin.