Çalışırken kilo vermenin 6 kolay yolu

Uzun süren çalışma saatleri fazla kiloların yegane suçlusu... Oysa çalışırken de kilo vermek mümkün.

  • 145PAYLAŞIM
  • 24280OKUMA

Ofiste oturmaktan kilo alıyor ve bir türlü bunun önüne geçemiyorsan, çalışırken bazı alışkanlıklarından vazgeçerek başlayabilirsin. Düzenli uyguladığında çok kısa sürede kilo verdiğini fark edeceksin.

Ayağa kalk

Ofiste çay veya su gibi basit ihtiyaçlarını kalkıp kendin alabilirsin. Bu şekilde gün içinde az da olsa hareket etmiş ve 30 kalori daha fazla yakmış olursun.

Telefon görüşmeleri

Uzun süren telefon görüşmelerini yürüyerek yapmayı alışkanlık haline getirmelisin. Bu alışkanlığını yıla vurduğunda, yeme alışkanlığını hiç değiştirmemiş olsan bile iki kilo vermiş olursun.

Yemek araları

Öğle yemeğinde kendini olabildiğince işten uzak tutmalı ve yediklerine konsantre olmalısın. Ne yediğinin farkında olursan bütün gün atıştırmaktan da kendini kurtarmış olursun.

Sol tarafını kullan

Gün içerisinde çikolata gibi abur cuburları sol tarafında bulundurmalısın. Çünkü uzmanlara göre insanlar sağ taraflarında bulunan yiyeceklere daha çabuk uzanma eğilimi gösteriyor. Sağ tarafında ise meyve gibi sağlıklı besinler bulundurabilirsin.

Yeşil çay

Araştırmalara göre, üç ay boyunca her gün yeşil çay içenler, içmeyenlere oranla bir kilo daha fazla veriyor. Bu nedenle gün içerisinde yeşil çay tüketmeyi ihmal etmemelisin.

Kilo verme yarışına gir

İş arkadaşlarınla kilo verme yarışına girebilirsin. Böylelikle çok daha hızlı kilo verebilirsin.

Karın şişkinliğine ne iyi gelir?

Kilo vermek kolay değil; zaman, sabır ve emek gerektirir. Ancak birkaç öneri ile karın şişkinliğini bir günde azaltabilirsin. Böylelikle olduğundan daha zayıf görünebilirsin.

22876

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

4935

Sağlıklı beslenerek 1 ayda 4 kilo

Yaz mevsimi yaklaştıkça kışın alınan kiloları verme derdi de başlıyor. Bu dönemde birçok diyet programı, hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken, sağlıklı kilo vermenin yollarını

39417

Evde kolay zayıflamanın 10 yolu

Yaz mevsimi yaklaşınca hızlı ve kolay zayıflamanın yollarını arıyoruz. Yaş ilerledikçe metabolizmanın hızı azalıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz hale geliyor.

19653