Burberry Prorsum 2015-2016 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

  Yine canlı müzik eşliğinde bir şov gerçekleştiren Christopher Bailey, Burberry Prorsum 2015-2016 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda markanın klasikleşmiş çizgisinden ödün vermeden tasarımlara farklılık katmayı hedefliyordu. Koleksiyonun tamamına patchworkler, desenler ve baskılar hakimdi. Farklı desenler ve farklı dokular biraraya getirilerek, etkileyici ve iddialı tasarımlardan oluşan kombinler ortaya çıkıyordu. Süetler, ipekli kumaşlar, kürkler, danteller kullanılan malzemeler arasında yer […]

  • 24PAYLAŞIM
  • 3990OKUMA

Yine canlı müzik eşliğinde bir şov gerçekleştiren Christopher Bailey, Burberry Prorsum 2015-2016 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda markanın klasikleşmiş çizgisinden ödün vermeden tasarımlara farklılık katmayı hedefliyordu.

Koleksiyonun tamamına patchworkler, desenler ve baskılar hakimdi. Farklı desenler ve farklı dokular biraraya getirilerek, etkileyici ve iddialı tasarımlardan oluşan kombinler ortaya çıkıyordu. Süetler, ipekli kumaşlar, kürkler, danteller kullanılan malzemeler arasında yer alıyordu. Renk tercihleri de desenler kadar çeşitliğiydi. Kahvelerin, bordoların, lacivertlerin ışığında hazırlanan koleksiyona arada canlı tonlarda sızıyordu. Hint işlerini andıran aynalı süsler ve işlemeler tasarımlarda kullanılıyordu ayrıca koleksiyonda hippi tarzını anımsatan detaylara da yer veriliyordu. Çiçek desenlerinin yanında tasarımcının en çok kullandığı desen leopardı. Genellikle farklı elbise tasarımlarıyla karşımıza çıkan koleksiyonda, Burberry’nin klasikleşmiş kareli şalları da püsküllerle hareketlendirilerek, yer alıyordu.

Transparan elbiseler yine Christopher Bailey’nin tasarlamaktan vazgeçemediği parçalar arasındaydı. Burberry’nin ikonik trençkotları ise desenlerle ve renkli süetlerle bambaşka bir havaya sokulurken, püskül detaylarıyla da alışılmışın dışına çıkarılarak, fark yaratılıyordu.

Burberry 2015-2016 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda yer alan trençkotların yanında, pançolar ve pelerinler de modaseverlere yine göz kırpıyordu. 2014-2015 sonbahar/kış sezonunda yükselişe geçen bu parçalar anlaşılan aynı hızla popülerliklerine devam edecekler.
Koleksiyonda dikkat çeken bir diğer unsur yaka detaylarıydı. Genellikle bu kısımda dekolteye yer veren tasarımcı, tasarımlarında derin V yakalara ve pencere ayrıntılarına yer veriyordu.

Kombinlerde ayakkabı ve çizme olarak süet tercih ediliyordu. Dizüstü çizmelerde özellikle patchwork modeller hem şık hem de farklı tarzlarıyla göz alıcı görünüyordu. Ayrıca hafif bilekli model, püskül detaylı, yine süet ayakkabılarda etkileyici stillere imza atıyordu. Burberry Prorsum Koleksiyonu’nda çantalar olabildiğince büyüktü. Süet ve püskül detayları burada da çok kullanılıyordu. Leopar desenli büyük clutchlar da tercihler arasındaydı. Ayrıca looklarda aksesuarlara çok fazla yer verilmemekle birlikte, bazı kombinler de kürk ve püskül ponponları bulunan bileklikler kullanılıyordu. Yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri ise, kış aylarının favori parçalarından olmaya adaydı.