Bahar için arınma terapisi

Baharın gelmesiyle birlikte detokslanmaya hazır olun!

  • 112PAYLAŞIM
  • 18788OKUMA

Sadece vücudunuz değil, cildiniz ve saçlarınız da detoks ister.

Kendini yenile

Vücudunu şiş hissediyorsan, doğal kıllı bir vücut fırçasıyla fırçalayarak kan dolaşımını hızlandırabilirsin. Yaza yenilenerek girmek istiyorsan, aromaterapik lenf masajlarından ya da spa merkezlerinde uygulanan vücut detoksu programlarından destek alabilirsin. Böylelikle bedeninin doğal detoks kapasitesini artırmış olursun.

Cilt detoksu

Detoksun en etkili yolu, terlemeden geçiyor. Terleme yoluyla gözeneklerin açılır ve toksinler vücudundan daha çabuk atılır. Sauna, buhar ve sıcak çamur maskeleri gibi terlemeni sağlayacak her şeyden detoks sürecinde faydalanabilirsin.

Doğal yağlar

Yüzüne ve vücuduna süreceğin siyah susam yağı, hem cildini canlandırır hem daha parlak görünmesini sağlar. Argan, shea, sandal ağacı ve gül yağı da aynı etkiyi oluşturur. Uzmanlar, cildin sağlıklı görünümünü desteklemek için E ve C vitaminleri ile Omega 3 besin takviyelerini de öneriyor.

Sağlıklı saçlar

Saçlarına çok fazla şekillendirici ürün kullanmak; sağlıksız saç köklerine ve saç telinin zayıflaması neden olur. Sağlıklı saçlar için, uyku düzenine dikkat etmeli ve gün içerisinde bol su tüketmelisin.

Detoks banyosu nasıl hazırlanır?

Detoks banyosu ile yoğun ve stresli bir haftanın yorgunluğunu üzerinden atabilirsin.

27297

Doğal enerji içeceği yapımı

Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde, doğal enerji içeceği ile vücut sağlığını dengede tutabilirsin.

31567

6 adımda detoks rehberi

Arınma terapisinin en güzel yolu, bilinçli detoks programından geçer. Tabii ki en yararlı detoks; hareketli yaşam, sağlıklı beslenme ve bol su tüketimi ile her gün adım adım yenilenmek.

6486