At Kestanesi Nedir

At Kestanesi Nedir; Atkestanegiller familyasından 15-30 metre yüksekliğinde süs bitkisi olarak yetiştirilen iri bir gölge ağacının meyvesi olan at kestanesi hakkında detaylar. At Kestanesi Nedir.. Damar büzücü özelliğe sahip olan at kestanesi bitkisi kadınların çoğunlukla güzelleşmek için kullandığı bir bitkidir. Botoks etkisi sağlayan krem ya da yağların içeriğinde yoğun olarak kullanılan at kestanesi, sadece güzelleşme amacıyla kadınların […]

  • 23PAYLAŞIM
  • 3773OKUMA

At Kestanesi Nedir; Atkestanegiller familyasından 15-30 metre yüksekliğinde süs bitkisi olarak yetiştirilen iri bir gölge ağacının meyvesi olan at kestanesi hakkında detaylar.

At Kestanesi Nedir..

Damar büzücü özelliğe sahip olan at kestanesi bitkisi kadınların çoğunlukla güzelleşmek için kullandığı bir bitkidir. Botoks etkisi sağlayan krem ya da yağların içeriğinde yoğun olarak kullanılan at kestanesi, sadece güzelleşme amacıyla kadınların kullandığı bir bitki olmadığı gibi tıpta da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ciltteki gözenekleri kapatarak; kırışlığı önler, sivilce ve siyah nokta oluşumunu minimum düzeye indirir.

Cilt güzelliği için şifalı bitkiler deyince akla ilk gelen bitkiler arasında yer alan at kestanesi, damar büzücü etkiye sahip olduğundan, güzellik açısından son derece etkilidir. Kılcal damarları kapatarak, pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlayan atkestanesi krem ya da yağ olarak daha sık kullanılmaktadır.

Varisten kurtulmak ve varis ağrılarını azaltmak için de at kestanesi kullanılmaktadır. Kan dolaşımını düzenleyerek daha güzel ve pürüzsüz bir cilt sağlayan bu bitki, sadece görünüm açısından değil, sağlık açısından vücuda olumlu etki sağlar.

At kestanesinin faydaları arasında basura iyi gelmesi de bulunur. At kestanesi bağırsak problemlerini en aza indirir. At kestanesi krem ya da yağ olarak cilt güzelliği için kullanılmakla birlikte, at kestanesi çay olarak da içilebilmektedir. At Kestanesi Çayının Faydaları

At kestanesi yaprakları kullanılarak hazırlanan çay, uyumaya yardımcı olmakla birlikte, kas ağrılarının da azalmasına iyi gelir. Şifalı bitkiler arasında yer alan ve daha çok vücut ya da yüz güzelliği açısından kullanılan bu bitki türü, egzama tedavisi görenlerde kimi zaman başarılı sonuçlar vermiştir.

At kestanesi kremi, şişkinlik ve ağrılara iyi gelir. Bu bitkinin doğrudan doğruya tüketilmesi ise zehirlenmeye yol açabilmektedir. Bu nedenle atkestanesi yapraklarının kaynatılması yoluyla tüketilmeli ya da krem ya da jel halinde cilt güzelliği için kullanılmalıdır.

Cilt güzelliği için doğal yöntemler arasında en fazla kullanılan bitki türlerinden biri olan at kestanesi, yoğun kullanım durumunda alerjik reaksiyonlara neden olabileceği gibi, hassas cilde sahip kişilerde ve vücudun yara bulunan noktalarında kullanılması tehlike yaratabilen bir bitkidir.

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

31777