Sıcak havalarda sağlığını koruyacak 5 öneri

Sıcak hava hareketsizliği ve halsizliği de beraberinde getiriyor. Sıcak havalarda yapacağın bir kaç öneri ile hareketsiz yaşam tarzına veda edebilirsin.

  • 53PAYLAŞIM
  • 8890OKUMA

Su ile temas et

Vücudumuza su temas ettiğinde, kaslarımız gevşer ve hücrelerimiz yenilenir. Yüzmesen bile haftada en 2 kere su içerinde hareket etmeye çalış. Böylece hem spor yapmış hem de hem suyun gençleştirme özelliğinden faydalanmış olursun.

Dans et

Dans hem bir spor olması hem de mutluluk vermesi nedeniyle sağlığına son derece faydalı. Dans ettiğin sırada vücudun mutluluk hormonu salgılıyor ve eşli yapılan danslarda dayanışma duygusu ön plana çıktığı için fayda daha da artıyor.

Yürüyüş yap

Yaz aylarında arabayı hayatından çıkarmaya ve mümkün olan her yere yürüyerek gitmeye özen göstermelisin. Böylelikle sıcak havalarda vücudunun dinç kalmasını sağlayabilirsin.

Uyku düzenine dikkat et

Sabaha karşı yatıp öğle saatlerinde uyanmanın vücuda faydası olmadığı gibi zararı var. Vücudun uykuya geçmek istediği gece saatlerinde efor sarf etmek, hormonların hareketlenmeye başladığı sabah saatlerinde ise uyumak istemek vücutta çatışma çıkmasına neden olur. Bu durum da halsiz ve yorgun olmana neden olur.

Dalış yap

Yüzme sırasında sağlanan tazelenme etkisi, su altında yüksek basıncın etkisiyle çok daha yüksek yaşanır. Ayrıca dalış sporu astım ya da kronik akciğer hastalığı olan kişilerin tedavi sürecine de destek olur.

Yaz aylarında serinleten 4 sağlıklı yiyecek

“Esmiyor!” dediğini duyar gibiyiz; evet esmiyor fakat ferahlamak için başka yollar da var. Bugünlerde serinlik veren yiyeceklerden faydalanmanın tam zamanı.

20815

Her gün yeşil çay içmenin 4 faydası

Günde üç kez vereceğin yeşil çay molası ile hem sağlığına hem de güzelliğine katkıda bulunabilirsin.

7480

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

26978

Yaz için ruj önerileri

Dört gözle beklediğimiz yaz mevsimi sonunda tüm enerjisiyle geldi. Makyajını yaz mevsimine uyarlarken ruj seçimine de dikkat etmelisin.

22701