Mutlu anne olmanın 4 püf noktası

Kadınların anne olma isteği yaşamlarındaki seçimlerine de doğrudan etki eder.

  • 32PAYLAŞIM
  • 5264OKUMA

Mutlu anne olmanın en önemli kuralı ise anneliğe kendini hazır hissetmen. Kendini hazır hissetmeden anne adayı olursan hamilelik ve doğum sonrasında problemler yaşayabilirsin.

Sağlıklı anne aynı zamanda mutlu anne

Anne olmaya mutlu biçimde hazırlanmanın yolu; doğacak bebeğinin sağlıklı olması için gerekli fiziksel ve ruhsal sağlık önlemlerini almaktan geçiyor. Fiziki ve ruhsal yapın sağlıklı olursa bebeğin de o kadar mutlu olur.

Annelik fedakarlık gerektirir

Anne olana kadar sadece kendi sorumlulukların için yaşamış olabilirsin. Ancak bundan sonra kariyerini, sosyal yaşamını, hayallerini sadece doğacak bebeğine göre endekslemeye hazır olmalısın.

Anne mutlu olursa aile mutlu olur

Mutlu olan birey, hem çevresine hem çocuklarına hem de eşine mutluluk verir. Anne mutluluk konusunda sıkıntı yaşadığında bunu ilk olarak evine ve çocuklarına yansıtır. Sen mutlu olursan ailen de mutlu olur.

Hayatının merkezinde o olmasın

Anne olduktan sonra hayatının en üst noktasına çocuğunu koyarak büyük bir fedakarlık yaptığını düşünebilirsin. Halbuki önem listenin en üst noktasına kendini koyman gerekiyor. Çünkü bireysel olarak ihtiyaçlarının farkında olmazsan, çevrendekilerin ihtiyaç ve eksiklerini de gözetmen zorlaşır. Bireysel anlamda yaşamından mutlu olursan hem kendinin hem de çocuklarına karşı farkındalığın artar.

Hamile anneler için 10 güzellik önerisi

Hamile bir anneysen vücudundaki hormonların alt üst oluşunun güzelliğine nasıl etki edeceği konusunda endişeye kapılmış olabilirsin. Endişe etmekte haklısın. Çünkü her kadının hormonal düzeni farklı o

6706

Anne adaylarına sağlıklı tatil önerileri

Yaz yaklaştıkça tatil planları da kaçınılmaz oluyor. Anne adayları ise hamilelik sürecinde tatile gidip gidemeyecekleri konusunda endişeleniyor.

8565

Doğum sonrası karın sıkılaştırma önerileri

Bebeğini kucağına alana kadar fiziksel olarak birçok değişikliğe uğrarsın. En dikkat çekici olanı ise doğumdan sonra hala karnının şişkin olmasıdır.

21770

Hamile kıyafeti seçimi için 4 öneri

Hamile kıyafeti seçerken dikkat etmen gereken bazı önemli noktalar var. Hamilelik dönemi boyunca vücuduna uygun, rahat ve sağlıklı kıyafetler seçmelisin.

25351