Mutlu anne olmanın 4 püf noktası

Kadınların anne olma isteği yaşamlarındaki seçimlerine de doğrudan etki eder.

  • 30PAYLAŞIM
  • 4907OKUMA

Mutlu anne olmanın en önemli kuralı ise anneliğe kendini hazır hissetmen. Kendini hazır hissetmeden anne adayı olursan hamilelik ve doğum sonrasında problemler yaşayabilirsin.

Sağlıklı anne aynı zamanda mutlu anne

Anne olmaya mutlu biçimde hazırlanmanın yolu; doğacak bebeğinin sağlıklı olması için gerekli fiziksel ve ruhsal sağlık önlemlerini almaktan geçiyor. Fiziki ve ruhsal yapın sağlıklı olursa bebeğin de o kadar mutlu olur.

Annelik fedakarlık gerektirir

Anne olana kadar sadece kendi sorumlulukların için yaşamış olabilirsin. Ancak bundan sonra kariyerini, sosyal yaşamını, hayallerini sadece doğacak bebeğine göre endekslemeye hazır olmalısın.

Anne mutlu olursa aile mutlu olur

Mutlu olan birey, hem çevresine hem çocuklarına hem de eşine mutluluk verir. Anne mutluluk konusunda sıkıntı yaşadığında bunu ilk olarak evine ve çocuklarına yansıtır. Sen mutlu olursan ailen de mutlu olur.

Hayatının merkezinde o olmasın

Anne olduktan sonra hayatının en üst noktasına çocuğunu koyarak büyük bir fedakarlık yaptığını düşünebilirsin. Halbuki önem listenin en üst noktasına kendini koyman gerekiyor. Çünkü bireysel olarak ihtiyaçlarının farkında olmazsan, çevrendekilerin ihtiyaç ve eksiklerini de gözetmen zorlaşır. Bireysel anlamda yaşamından mutlu olursan hem kendinin hem de çocuklarına karşı farkındalığın artar.

Hamile eşlere nasıl davranılmalı?

Hamilelik, zor bir süreçtir. Dokuz ay bir bebeği karnında taşımak, duygusal değişiklikleri, endişeleri, ağrıları ve çok sayıda sorunu beraberinde getirir. İşte bu dönemde eşler de hamile anne adayları

662

Düşük sonrası depresyon

Gebelikte düşük, bir kadın için belki de dünyada yaşayabileceği en kötü deneyimlerden bir tanesi. Anne adayının son isteği bebeğini kaybetmektir. Ancak ne yazık ki, düşük vakaları sıkça yaşanıyor. Düş

616

Mutluluk veren besinler

İş hayatı, trafik, özel hayat… Metropol hayatının stresi oldukça yoğun. Rahatlamak için vakit de yok… Öyleyse ne yapmalısın?

592

Hamile kalmayı kolaylaştıran öneriler

Hamile kalmadan önce yumurtlama dönemini hesaplayarak daha sağlıklı bir hamilelik planlayabilirsin.

431