Kilo aldıran alışkanlıklar

Kilo vermek için birçok önlem alınır, porsiyonlar küçülür, kilo verdiren yiyecekler listesi çıkartılır, fast food gibi gıdalardan uzaklaşılır. Ancak istenilen sonuca bir türlü ulaşamadıysan, modavemoda.com'un listelediği nedenlere göz atabilirsin.

  • 5PAYLAŞIM
  • 735OKUMA

Kilo verme konusunda yapılan en büyük hata; güne yanlış başlamak…. Sabah uyanır uyanmaz yaptığın şeyler, gün içerisindeki tercihlerini de etkileyebiliyor.

Kilo aldıran alışkanlıklar:

Çok ya da az uyumak

Az veya çok uyumak kilo almana neden oluyor. Bunun başlıca sorumlusu ise iştahını kontrol eden kortizol hormonu. Formda kalmak için uykunu düzenini stabil hale getirmelisin.

Işık almayan oda

Gününü karanlık bir odada geçiriyorsan, güneşin zayıflatıcı etkilerinden mahrum kalmış oluyorsun Gün içerisinde 20-30 dakika alacağın güneş ışığı daha hızlı kilo vermene yardımcı olur.

Düzensiz beslenme

Sabah kalktıktan sonra ilk bir saat içinde mutlaka kahvaltı yapmalısın. Böylelikle metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olursun. Kahvaltıdan üç saat sonra küçük bir ara öğün ve ara öğünden iki saat sonra da öğle yemeğini yemeye çalışmalısın. Öğle yemeğinden sonra akşam yemeğinin saatine göre üç saat aralıklı olmak üzere ara öğünler eklemelisin. En son yatmadan iki saat önce küçük bir ara öğün daha alıp gününü sonlandırabilirsin.

Hızlı yemek yeme

Yemeği yavaş yediğin zaman doygunluk hissi oluşacağından gereğinden fazla besin tüketmek gibi bir problemin de olmayacak. Yemeklerini yavaş yavaş, küçük lokmalar halinde ve iyi çiğneyerek tüketmelisin.

Doğum sonrası kilo vermenin yolları

Kadınlar her zaman hamilelikte alınan kiloların nasıl verileceğini ya da vücutlarının hamilelik öncesine nasıl döneceğini merak ederler. Annelerin doğum sonrasında kilo vermelerinin tabii ki yolları v

172

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

886

Bayramda kilo almamak için 4 öneri

Ramazan bayramına günler kala, beslenme düzeni de tekrar normal sürece geçmeye hazırlanıyor. Ramazan boyunca 2 öğünlük beslenmeden 3 öğünlük beslenme sürecine geçişte nelere dikkat etmeliyiz? İşte cev

27363

Yoğurt kürü ile zayıflama yöntemi

Yoğurt kürü hem sağlıklı zayıflamana yardımcı olur hem de genç bir görünüme kavuşmanı sağlar.

25729