Karın şişkinliğine ne iyi gelir?

Kilo vermek kolay değil; zaman, sabır ve emek gerektirir. Ancak birkaç öneri ile karın şişkinliğini bir günde azaltabilirsin. Böylelikle olduğundan daha zayıf görünebilirsin.

  • 89PAYLAŞIM
  • 14830OKUMA

Limonlu su

Sabah ılık limonlu su içmek sindirim sistemini harekete geçirir ve bağırsakların boşalması kolaylaşır. Eğer limonlu suyun tadının beğenmiyorsan, yeşil çay ve limonu karıştırarak da tüketebilirsin.

Sağlıklı kahvaltı

Karın şişkinliğini ortadan kaldırmak istiyorsan, sabah kahvaltısında şarküteri ürünlerinden uzak durmalısın. Bu nedenle kahvaltından yoğurdu ve kremayı çıkartmalısın. Sabah saatlerinde kahvaltıyı meyve ağırlıklı yapmak seni rahatlatacaktır.

Egzersiz

Sabah yapılacak hafif bir egzersiz, vücudundaki toksinlerin atılmasını sağlar. Bu da sindirim sisteminin kolaylıkla çalışmasına yardımcı olur.

Tropik atıştırmalıklar

Sabah ile öğle arasında tüketeceğin bir porsiyon ananas veya papaya karın şişkinliğinin giderilmesine yardımcı olur. Ananas ve papayayı blendırda karıştırarak da tüketebilirsin.

Yemek yerken yavaşla

Gün boyunca yavaş yemek yemeye dikkat etmelisin. Eğer hızlı yemek yersen, havanın vücudunun içinde sıkışmasına neden olursun. Bu nedenle yavaş yavaş çiğne ve havanın vücuduna dolmasına izin verme.

Küçük porsiyonlar

Tabii ki gün boyu yiyeceğin porsiyonların miktarını da kontrol etmelisin. Çünkü midenin gergin ve şişkin olmasının nedeni yediğin porsiyonların miktarı da olabilir. Eğer her yemeğin ardından sürekli olarak aşırı şişkin hissediyorsan porsiyonlarını mutlaka azaltmalısın.

Lifli yiyecekler

Gün içerisinde lif bakımından zengin yiyecekler tüketmek de, karın bölgendeki şişkinliği ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Her gün 30 gram lif bakımından zengin meyve ve sebze tüketmelisin.

Bitki çayı

Yemek sonrasında ise şişkinlik alıcı bir bitki çayı tüketebilirsin. Tarçın ya da zencefil gibi baharatlar vücudunu temizlemeye yardımcı olurlar. Zencefilli ve limonlu bir bardak bitki çayı karın şişkinliğini büyük ölçüde azaltır.

Bol bol su

Su sağlıktır sözü burada da geçerli. Gün içerisinde su tüketimini artırarak tüm toksinleri ve fazla tuzu vücudundan hızla atabilirsin.

Sağlıklı beslenerek 1 ayda 4 kilo

Yaz mevsimi yaklaştıkça kışın alınan kiloları verme derdi de başlıyor. Bu dönemde birçok diyet programı, hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken, sağlıklı kilo vermenin yollarını

36225

Evde kolay zayıflamanın 10 yolu

Yaz mevsimi yaklaşınca hızlı ve kolay zayıflamanın yollarını arıyoruz. Yaş ilerledikçe metabolizmanın hızı azalıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz hale geliyor.

16468

Yoğurt kürü ile zayıflama yöntemi

Yoğurt kürü hem sağlıklı zayıflamana yardımcı olur hem de genç bir görünüme kavuşmanı sağlar.

26586

Çalışırken kilo vermenin 6 kolay yolu

Uzun süren çalışma saatleri fazla kiloların yegane suçlusu... Oysa çalışırken de kilo vermek mümkün.

21319