Her gün yeşil çay içmenin 4 faydası

Günde üç kez vereceğin yeşil çay molası ile hem sağlığına hem de güzelliğine katkıda bulunabilirsin.

  • 137PAYLAŞIM
  • 14325OKUMA

İçeriğinde antioksidan bulunan yeşil çay, zayıflamana yardımcı olduğu gibi cilt kırışıklıklarına da iyi geliyor.

Cildini yenileniyor

Cildinin yenilenmesine yardımcı olan yeşil çay, kolajen üretimini de destekliyor. Günde 3 fincan yeşil çay tüketerek ilerleyen yaşlarda kaybolmaya yüz tutan cilt elastikiyetini de koruyabilirsin. Özellikle yaz aylarında cilt lekelerinin oluşmasını istemiyorsan yeşil çaydan faydalanabilirsin.

Kilo vermeni hızlandırıyor

Araştırmalara göre yeşil çay, insülin hassasiyetini dengeleyerek yağ oksidasyonunu artırıyor. Böylelikle vücudunda depolanan yağlar, enerjiye çevriliyor ve inatçı karın yağlarından kurtulman kolaylaşıyor.

Sağlıklı saçlar

Yeşil çay hem saç dökülmesini önlüyor hem de dehidrotestosteron hormonu üzerinde etkili olduğu için yeni saç kökü oluşmasını sağlıyor.

Selülitlerinden kurtul

Yeşil çay diüretik özelliği sayesinde bacaklarındaki damar kalitesini artırıyor. Bacaklarındaki selülit, ödem, varis şikayetlerinden yakınıyorsan, yeşil çay ile istediğin kusursuz bacaklara sahip olabilirsin.

Sıcak havanın insan sağlığına olumsuz etkileri

Hava sıcaklığının ve nem oranının artış gösterdiği şu günlerde mutsuzluk, halsizlik, dikkat eksikliği ve tahammülsüzlük yaşıyorsan depresyonda olabilirsin. Tüm bu şikayetlerin hava sıcakları ile orant

17708