Hemen diyete başlamak için üç küçük öneri

Kış ayları diyete başlamak için en uygun zamanlardır, her zaman daha fazla motive olmanızı sağlar.

  • 32PAYLAŞIM
  • 3285OKUMA

2017’nin daha birinci ayı sona ererken başlanan diyet bahara kadar etkisini gösterecektir. Yapılan araştırmalara göre yılın son ayında karar almanın başarısızlığı, yılın ilk ayına göre yüzde 92 daha fazla! O zaman yapılacak şey çok açık. Diyete başlıyoruz!

Başlarken yapman gereken temel adımlar neler…

Kolay şeylerden uzak dur

Yediğin onca abur cuburu düşün! Çikolatayı, cipsleri, yağlı peynirleri hayatından çıkar. Pizzayı bol peynirli seviyorsan, peynirsiz yemeyi dene. Pizzayı bırakma ama daha light ürünlerle hazırlananından sipariş et. Hambuger de yiyeceğim diyorsan onu da peynirsiz yemeyi dene, bir yerden başlamalısın.

Sebzelerle barış

Sebze ve diyet en iki dost, sırdaş. Sorun diyet yapan pek çok kişinin bir süre sonra sebzeden sıkılıyor olması, dostundan sıkılma, o senin en yakının, iyiliğini istiyor. Besin değeri bol ve lezzetli olduklarını düşün. Akşam yemeğinde sebze ağırlıklı beslenmeye çalış.

Müziğini dinle, kafanı rahat tut!

Her gün 15-30 dakika yürümeye çalış. Sevdiğin bir şarkıcının veya grubun şarkılarını dinleyerek yoluna devam et. Cep telefonundan uzak kalmaya çalış, en azından 1 saatliğine bunu başar. Zamanın varsa bir masaj da fena olmayabilir ya da meditasyon da yapabilirsin. Zaman problemin varsa, en azından sadece bir dakika yavaş nefes al. Sadece bir dakika! Buna vakit ayıracak bir dakikan vardır.

2017’de veda edeceğimiz 5 güzellik trendi

Gün geçmiyor ki hayatımıza yeni bir güzellik trendi girmesin. Güzellik hakkında her gün yeni bilgiler öğrenmek, gelişmeleri takip etmek konusunda büyük bir heves duyarken, veda etmen gereken güzellik

57990