Güneş yanıkları için 6 doğal yöntem

Yaz aylarının en büyük kabusu güneş yanıkları... Güneş yanıklarına doğal yöntemler uygulayarak, acını az da olsa hafifletebilirsin.

  • 345PAYLAŞIM
  • 36225OKUMA

Salatalık

Taze salatalık suyunu güneş yanığına uyguladığında cildin tazelenir. Salatalık suyu, ağrını azaltarak yanmanın geçmesini de yardımcı olur.

Zeytinyağı

Pek çok mucizesi bulunan zeytinyağı güneş yanıklarında da oldukça etkili. Zeytinyağını güneş yanıklarına uyguladığında acının hafiflediğini fark edeceksin.

Güneş yanığı için doğal maske tarifleri

Lavanta yağı

Güneş yanıkları için en sık kullanılan doğal yöntemlerden biri de lavanta yağı. Hem nemlendirici hem de ağrı kesici özelliği bulunan lavanta yağını güneş yanıklarına uygulayabilirsin.

Siyah çay

Demlenmiş siyah çay poşetlerini yanık bölgeye uyguladığında, bir süre sonra ağrının azaldığını ve yanma hissinin hafiflediğini fark edeceksin.

Aloe Vera

Aloe Vera jeli güneş yanığına bire bir etki gösterir. Nemlendirici özelliği ve hızlı bir iyileştirici olması sebebiyle aloe vera jelini yanık olan bölgeye uygulayabilirsin.

Doğru besinler

Zarar gören cildinin iyileşmesi ve korunması için antioksidan açısından zengin besinler tüketebilirsin. Örneğin; çilek, böğürtlen, erik, enginar, fasulye vb. besinlerden faydalanabilirsin.

Ayak kokusuna 8 doğal yöntem

Ayak kokusuna doğal çözüm yolları arıyorsan, modavemoda.com'un önerilerini uygulayabilirsin.

353