Gelin diyeti nasıl yapılır?

Düğün sezonu yaklaştıkça gelinleri de tatlı bir telaş sarar. Davetlilerin en çok geline baktığı düğün günü ise fit görünmek her gelin ister.

  • 29PAYLAŞIM
  • 4708OKUMA

Gelin diyeti ile o muhteşem güne sağlığını bozmadan, yorgun ve solgun görünmeden ideal kilona kavuşabilirsin.

Karbonhidrat tüketimi

Bu yoğun dönemde, besin kalitesi düşük olan beyaz şeker, un gibi basit karbonhidrat tüketiminden uzak durmalısın. Günlük enerji ihtiyacı karşılayacak kaliteli besinler, kilo vermene veya ideal kilonu korumana yardımcı olur.

Doğru oranda protein tüketimi

Gelin diyeti ile protein ihtiyacının yarısından fazlasını hayvansal ürünlerden, yarısından azını ise sebze, tahıl ürünleri ve kuru baklagilleri kapsayan bitkisel protein kaynaklarından sağlayabilirsin.

Lifli besinler

Hızlı şekilde kilo vermek için; lif tüketimi artırarak sindirim sistemini desteklemelisin. Lif oranı yüksek olan; sebze, salata, tam buğday ekmeği, kuru baklagiller ve meyve ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisin.

Tuz tüketimi

Düğününe günler kala vücudunda ödem oluşmasını istemiyorsan, tuz tüketiminden olabildiğince uzak durmalısın. Tuz ayrıca yorgun hissetmene de neden olur. Tuz miktarını minimum seviyede tutarak kendinizi daha iyi hissedebilirsin.

Bol su tüketimi

Sürekli ve düzenli su tüketimi doygunluk hissi vererek, düğün telaşı sırasında doping etkisi yaratacaktır.

Sağlıklı beslenerek 1 ayda 4 kilo

Yaz mevsimi yaklaştıkça kışın alınan kiloları verme derdi de başlıyor. Bu dönemde birçok diyet programı, hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken, sağlıklı kilo vermenin yollarını

35606

Beyaz çay ile zayıflama yolları

"Gençlik aşısı" olarak bilinen beyaz çay, bildiğimiz tüm çay çeşitlerini hafızalardan sildi süpürdü, bizi derinden etkiledi.

5565

Hipnozla kolayca zayıflayın

Diyetin her türlüsünü deneyip bir türlü zayıflayamıyorsan, son dönemin en popüler yöntemlerinden biri olan hipnozla zayıflamayı deneyebilirsin.

2377

Hemen diyete başlamak için üç küçük öneri

Kış ayları diyete başlamak için en uygun zamanlardır, her zaman daha fazla motive olmanızı sağlar.

1901