Doğumun başlaması için 7 doğal yöntem

Doğum yaklaştıkça anne adayı sabırsızlanır ve bir an önce bebeğini kucağını almak ister. Ancak şu da bir gerçek ki, doğum 37 ile 40 hafta arasında herhangi bir gün gerçekleşebilir. Peki bebek anne karnındaki büyümesini tamamladıktan sonra doğumu başlatan doğal yöntemler neler? Yanıtı yazımızda…

  • 45PAYLAŞIM
  • 7476OKUMA

Anne karnındaki bebek 37 haftadan sonra her an dünyaya gelebilir. Ancak bu 40 haftaya kadar uzayabilir. Bebek yeterli büyüklüğe ulaştıktan sonra anne adayı doğal yöntemlerle doğumun başlamasını hızlandırabilir.

Ahududu yaprağı çayı

Doğumu başlatan doğal yöntemler arasında ahududu yaprağı çayı çok yaygın olarak kullanılıyor. Bu doğal çay, leğen kemiği ve rahim kaslarını düzenliyor, damarların gevşemesini sağlıyor ve kasların kasılıp gevşemesini de kolaylaştırıyor.

Patlıcan ve peynir ikilisi

Patlıcan ve peynir bileşiminin doğumu tetiklediği ileri sürülür. Bu muhteşem ikiliye fesleğen ve kekik eklersen, doğumu tetikleme potansiyelini kat be kat artırmış olursun.

Göğüs masajı

Anne adayının göğüslerine yapılan masajla birlikte oksitosin hormonu ortaya çıkar. Bu hormon, kasılmaları tetikleyen asıl bileşendir. Ancak bu masaj uygulanırken dikkatli olmalısın. Çünkü yoğun bir göğüs masajı yoğun kasılmalara neden olabilir.

Yürüyüş

Hamileliğinin son dönemlerinde yürüyüş yaparak yer çekiminden yararlanabilirsin. Yer çekimi bebeği rahminde aşağı doğru iter ve rahim ağzına basıncı artırır.

Hint yağı

Hint yağı prostaglandin üretimini artırıyor. Bu da rahmi doğuma hazırlayan önemli bileşenler arasında yer alıyor. Hint yağı içmek ishale ve zaman zaman ağrıya neden olabilir. Ancak bu doğumu da başlatabilir.

Mango, ananas ve kivi üçlüsü

Mango, ananas ve kivi meyveleri, rahim ağzını doğuma hazırlayan prostaglandini uyaran bromelain enzimi içerir. Bu meyvelerin tüketilmesi doğal olarak doğumu tetikleyebilir.

Gecesefası yağı

Uzmanlar gecesefası yağı tabletlerinin rahim ağzını genişlettiğini ve incelttiğini belirtiyor. Doktorunuza danışmak kaydıyla gecesefası yağı kapsülleri ağız yoluyla kullanılabilir.

Güneş yanıkları için 6 doğal yöntem

Yaz aylarının en büyük kabusu güneş yanıkları... Güneş yanıklarına doğal yöntemler uygulayarak, acını az da olsa hafifletebilirsin.

17805

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

19607

Pürüzsüz bir cilt için 5 doğal yöntem

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Evdeki malzemelerle kendine doğal cilt bakımı yapabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

45472

Kas ağrıları için 5 doğal yöntem

Kötü duruş pozisyonu, kaslara aşırı yüklenme, soğuk algınlığı ve stres can yakan kas ağrılarına neden olabiliyor. Yaşam kaliteni düşüren kas ağrılarını bu doğal yöntemlerle bir nebze de olsa azaltabil

25669