Doğumun başlaması için 7 doğal yöntem

Doğum yaklaştıkça anne adayı sabırsızlanır ve bir an önce bebeğini kucağını almak ister. Ancak şu da bir gerçek ki, doğum 37 ile 40 hafta arasında herhangi bir gün gerçekleşebilir. Peki bebek anne karnındaki büyümesini tamamladıktan sonra doğumu başlatan doğal yöntemler neler? Yanıtı yazımızda…

  • 44PAYLAŞIM
  • 7287OKUMA

Anne karnındaki bebek 37 haftadan sonra her an dünyaya gelebilir. Ancak bu 40 haftaya kadar uzayabilir. Bebek yeterli büyüklüğe ulaştıktan sonra anne adayı doğal yöntemlerle doğumun başlamasını hızlandırabilir.

Ahududu yaprağı çayı

Doğumu başlatan doğal yöntemler arasında ahududu yaprağı çayı çok yaygın olarak kullanılıyor. Bu doğal çay, leğen kemiği ve rahim kaslarını düzenliyor, damarların gevşemesini sağlıyor ve kasların kasılıp gevşemesini de kolaylaştırıyor.

Patlıcan ve peynir ikilisi

Patlıcan ve peynir bileşiminin doğumu tetiklediği ileri sürülür. Bu muhteşem ikiliye fesleğen ve kekik eklersen, doğumu tetikleme potansiyelini kat be kat artırmış olursun.

Göğüs masajı

Anne adayının göğüslerine yapılan masajla birlikte oksitosin hormonu ortaya çıkar. Bu hormon, kasılmaları tetikleyen asıl bileşendir. Ancak bu masaj uygulanırken dikkatli olmalısın. Çünkü yoğun bir göğüs masajı yoğun kasılmalara neden olabilir.

Yürüyüş

Hamileliğinin son dönemlerinde yürüyüş yaparak yer çekiminden yararlanabilirsin. Yer çekimi bebeği rahminde aşağı doğru iter ve rahim ağzına basıncı artırır.

Hint yağı

Hint yağı prostaglandin üretimini artırıyor. Bu da rahmi doğuma hazırlayan önemli bileşenler arasında yer alıyor. Hint yağı içmek ishale ve zaman zaman ağrıya neden olabilir. Ancak bu doğumu da başlatabilir.

Mango, ananas ve kivi üçlüsü

Mango, ananas ve kivi meyveleri, rahim ağzını doğuma hazırlayan prostaglandini uyaran bromelain enzimi içerir. Bu meyvelerin tüketilmesi doğal olarak doğumu tetikleyebilir.

Gecesefası yağı

Uzmanlar gecesefası yağı tabletlerinin rahim ağzını genişlettiğini ve incelttiğini belirtiyor. Doktorunuza danışmak kaydıyla gecesefası yağı kapsülleri ağız yoluyla kullanılabilir.

Hamile eşlere nasıl davranılmalı?

Hamilelik, zor bir süreçtir. Dokuz ay bir bebeği karnında taşımak, duygusal değişiklikleri, endişeleri, ağrıları ve çok sayıda sorunu beraberinde getirir. İşte bu dönemde eşler de hamile anne adayları

672

Düşük sonrası depresyon

Gebelikte düşük, bir kadın için belki de dünyada yaşayabileceği en kötü deneyimlerden bir tanesi. Anne adayının son isteği bebeğini kaybetmektir. Ancak ne yazık ki, düşük vakaları sıkça yaşanıyor. Düş

620

Hamile kalmayı kolaylaştıran öneriler

Hamile kalmadan önce yumurtlama dönemini hesaplayarak daha sağlıklı bir hamilelik planlayabilirsin.

438

Gözeneklerin sıkılaşması için 3 doğal yöntem

Geniş gözenekler cildini kusurlu, donuk ve pürüzlü gösterir. Gözenekler genetik olsa da bu görünümü azaltmak mümkün.

2244