Bisikletle kilo vermenin 7 eğlenceli yolu

Bu güzel havalarda kilo vermek için spor salonuna kapanma; bisiklet sürerek hem güneşin hem de sağlıklı kilo vermenin keyfini çıkar.

  • 73PAYLAŞIM
  • 12152OKUMA

Parkta ya da sahilde yapacağın keyifli bir bisiklet turu, sağlıklı kalmak ve güzel vakit geçirmek için en ideal alternatiflerden biri. Peki bisiklet keyfini katlamaya ve bu mükemmel egzersizi eğlenceye dönüştürmeye ne dersin?

Bisikletle havanın ve sporun keyfini çıkarmak için;

Günün erken saatlerini değerlendir: Spor yapmaya vakit bulamıyorsan, işe gitmeden önce 1 saat erken uyanıp bisikletle küçük bir gezintiye çıkabilirsin. İlk günlerde biraz zorlansan da, sabah saatlerinin sakinliği kendini harika ve enerjik hissetmeni sağlayacak.

Farklı güzergahlar dene: Özellikle hafta sonu yeni rotalarda yeni yerler keşfedebilirsin. Sahil, park, orman gibi hem ruhunu hem de bedenini besleyecek yerlerde bisiklet sürebilirsin.

Keyifli molalar vermeyi unutma: Kilo vermek amacıyla bisiklete biniyor olsan bile ara ara beğendiğin yerlerde mola vermelisin . Hareketle su kaybettiğin için bol bol sıvı almayı da unutma.

Bisiklet gezilerine sevdiklerini davet et: Yakın bir arkadaşınla bisiklet sürmek çok daha fazla keyif almanı sağlar. Ayrıca spora üşendiğin zamanlarda bisiklet partnerin seni motive edebilir.

Hayatının bir parçası haline getir: Alışverişe, okula ya da iş yerin evine yakınsa ulaşım için bisikleti tercih edebilirsin.

Şehirde zaman kazan: Trafiğe girmeden, park sorunu yaşamadan, toplu taşıma araçlarını beklemeden yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsin.

Maceralara açık ol: Yeterli kondisyona sahip olduğunda, bisikletle tepe tırmanışları ve arazi gezileri de yapabilirsin.

Bisiklete binmenin sağlığa faydaları:

Bisiklete binmek; aşırı kilo alımı, kolesterol, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkların önüne geçer.

İyi planlanmış fiziksel etkinlikler gün boyunca kullandığın kalori miktarını artırır, enerji harcamanı çoğaltır ve vücut yağlarının erimesini sağlar.

Kilo durumuna ve metabolizmaya göre değişmekle birlikte; 1 saat boyunca bisiklete bindiğinde ortalama 500-800 kalori harcamış olursun.

Kas sistemin güçlenir ve vücudunun denge mekanizmasını gelişir.

30 dakika bisiklet sürdüğünde vücudunda endorfin salgılanmaya başlar ve bu da kendini daha mutlu hissetmeni sağlar.

Yoğurt kürü ile zayıflama yöntemi

Yoğurt kürü hem sağlıklı zayıflamana yardımcı olur hem de genç bir görünüme kavuşmanı sağlar.

26397

Hızlı kilo vermek için saat başı yapılacaklar

Kilo vermek sadece egzersiz ya da diyet yapmaktan ibaret değil. Gün içerisinde geçirdiğin her saat hedeflediğin kiloya ulaşma imkanı verir.

24910

Tarçınlı su ile zayıflama

Yaz aylarına doğru ilerlerken fit bir vücuda sahip olmanın önemi de giderek artıyor. Kadınların ortak hayali fazla kilolardan kurtulmak tarçınlı su ile gerçekleşiyor.

25557

Doğum sonrası kilo vermenin yolları

Kadınlar her zaman hamilelikte alınan kiloların nasıl verileceğini ya da vücutlarının hamilelik öncesine nasıl döneceğini merak ederler. Annelerin doğum sonrasında kilo vermelerinin tabii ki yolları v

662