Baş ağrısı için 5 doğal yöntem

Baş ağrısına kimi zaman doğal çözümler ararken, kimi zaman da vakit kaybetmeden ağrı kesicilere başvuruyoruz.

  • 134PAYLAŞIM
  • 22376OKUMA

Baş ağrısıyla başa çıkmak için tercihini doğal yöntemlerden de kullanabilirsin. Gevşeme hareketleri, bitki kürleri, masajlar ve düzenli uyku baş ağrını hafifletmeye veya gidermeye yardımcı olabilir.

Bir parça limon

Limon aromaterapi özellikleri sayesinde baş ağrısına iyi gelir. Bir parça limonu elinde ovuşturup macun kıvamına getirerek yüzüne ve alnına sürdüğünde baş ağrının hafiflediğini hissedeceksin.

Biraz egzersiz

Baş ağrısının en büyük nedenlerden biri de stres… Aşırı stres nedeniyle kasların sertleşir ve boyun ağrısıyla birlikte baş ağrısına sebep olabilir. Bu durumda boynunu ve omzunu hareket ettirerek ufak egzersizler deneyebilirsin. Ayrıca oturduğun koltuğun da rahat olmasına özen göstermelisin. Strese bağlı baş ağrılarında yastığına birkaç damla lavanta yağı damlatıp uyumayı deneyebilirsin.

Birkaç nokta dokunuşu

Başın ağrıdığında baskı uygulayarak ağrıyı geçirebileceğin noktalar bulunuyor. Baş parmağın ve işaret parmağının arasında kalan eklem noktalarına hafifçe bastırıp, yuvarlak hareketler halinde baskı uygulayabilirsin.

Ilık duş

Başın ağrıdığında ılık bir duş rahatlamana yardımcı olur. Aynı zamanda başına buz torbası koymak da faydalı olabilir.

Haşlanmış patates ve yoğurt

Potasyum bakımından zengin haşlanmış patates ya da muz da baş ağrını hafifletmeye yardımcı olur. Beyin fonksiyonlarının iyi çalışması için gerekli olan kalsiyum da yoğurtta bol miktarda bulunuyor. Zonklayıcı türde baş ağrılarına çözüm olarak yoğurt tüketebilirsin.

Güneş yanıkları için 6 doğal yöntem

Yaz aylarının en büyük kabusu güneş yanıkları... Güneş yanıklarına doğal yöntemler uygulayarak, acını az da olsa hafifletebilirsin.

17805

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

19607

Pürüzsüz bir cilt için 5 doğal yöntem

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Evdeki malzemelerle kendine doğal cilt bakımı yapabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

45472

Kas ağrıları için 5 doğal yöntem

Kötü duruş pozisyonu, kaslara aşırı yüklenme, soğuk algınlığı ve stres can yakan kas ağrılarına neden olabiliyor. Yaşam kaliteni düşüren kas ağrılarını bu doğal yöntemlerle bir nebze de olsa azaltabil

25669