Bağırsakları temizleyen yiyecekler

Sağlıklı bir vücut için bağırsak sisteminin düzenli olarak temizlenmesi büyük önem taşıyor.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1365OKUMA

Bağırsaklar temizlenmediklerinde kalp, kanser, sindirim, sinir ve dolaşım sistemi hastalıklarına yol açabiliyor. Bağırsakları temizlemek söz konusu olduğunda ise en iyi ilaç yiyeceklerdir.

Bağırsakları temizleyen yiyecekler

:

Pancar

Pancar tam bir demir ve kalsiyum deposu. Ayrıca sindirimi kolaylaştırıyor, bağırsak ve karaciğeri temizleyerek kabızlığı önlüyor.

Lahana

Antioksidan özelliğe sahip lahana, sindirim sistemini temizliyor ve vücuttan toksin atımını destekliyor.

Kereviz

Kereviz mükemmel bir kan temizleyici olarak da biliniyor. Vücuttaki zararlı maddeleri arındırmak için çok sağlıklı bir yiyecek.

Keten tohumu ve keten tohumu yağı

Esansiyel yağ asitleri ve omega-3 deposu keten tohumu ve keten tohumu yağı, vücuttaki birçok temizlik fonksiyonuna fayda sağlıyor.

Sarımsak

Bağırsaklardaki zararlı bakterileri, bağırsak parazitlerini ve virüsleri temizliyor. Ayrıca damarlarda zararlı maddelerin birikmesini önlüyor ve kanser hücrelerini etkisiz hale getiriyor.

Elma

İçeriğinde bulunan pektin maddesi toksin oluşumunu ortadan kaldırmaya ve bağırsakları temizlemeye yardımcı oluyor.

Limon

Mükemmel bir bağırsak arındırıcısı olan limon, aynı zamanda C vitamininin en zengin kaynağı. Karaciğerdeki zararlı kimyasalların temizlenmesine de yardımcı oluyor.

Su

Vücuttan zararlı maddeleri atmanın en etkili yolu; tabii ki bol bol su tüketmekten geçiyor. Her gün 8-10 bardak su tüketmek, bağırsakları temizliyor ve dışkının daha kolay dışarı boşalmasını sağlıyor.

Ispanağın sağlığa 8 önemli faydası

En lezzetli sebzelerden bir tanesi olan ıspanak tam bir demir deposu olarak biliniyor. Demirin yanı sıra birçok hastalığa da iyi geliyor.

1113

Sonbaharda enerjini artıracak 6 besin:

Sonbaharla birlikte kendini yorgun ve halsiz hissetmeye başlamış olabilirsin. Fakat, tam da bu mevsimde rahatlıkla bulabileceğin bazı besinler ile mutluluk hormonunu artırıp, kaybettiğin enerjini tekr

1537

Kurban Bayramı için beslenme önerileri

Tüm aile bireylerinin bir araya geldiği, özenle hazırlanan sofralarda yemeklerin yendiği Kurban Bayramı'nda et tüketimi arttığı kadar, şekerleme, tatlı ve ağır yemekler de art arda servis ediliyor.

2464

Sağlıklı beslenerek 1 ayda 4 kilo

Yaz mevsimi yaklaştıkça kışın alınan kiloları verme derdi de başlıyor. Bu dönemde birçok diyet programı, hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken, sağlıklı kilo vermenin yollarını

36299