Bağırsakları temizleyen yiyecekler

Sağlıklı bir vücut için bağırsak sisteminin düzenli olarak temizlenmesi büyük önem taşıyor.

  • 7PAYLAŞIM
  • 1113OKUMA

Bağırsaklar temizlenmediklerinde kalp, kanser, sindirim, sinir ve dolaşım sistemi hastalıklarına yol açabiliyor. Bağırsakları temizlemek söz konusu olduğunda ise en iyi ilaç yiyeceklerdir.

Bağırsakları temizleyen yiyecekler

:

Pancar

Pancar tam bir demir ve kalsiyum deposu. Ayrıca sindirimi kolaylaştırıyor, bağırsak ve karaciğeri temizleyerek kabızlığı önlüyor.

Lahana

Antioksidan özelliğe sahip lahana, sindirim sistemini temizliyor ve vücuttan toksin atımını destekliyor.

Kereviz

Kereviz mükemmel bir kan temizleyici olarak da biliniyor. Vücuttaki zararlı maddeleri arındırmak için çok sağlıklı bir yiyecek.

Keten tohumu ve keten tohumu yağı

Esansiyel yağ asitleri ve omega-3 deposu keten tohumu ve keten tohumu yağı, vücuttaki birçok temizlik fonksiyonuna fayda sağlıyor.

Sarımsak

Bağırsaklardaki zararlı bakterileri, bağırsak parazitlerini ve virüsleri temizliyor. Ayrıca damarlarda zararlı maddelerin birikmesini önlüyor ve kanser hücrelerini etkisiz hale getiriyor.

Elma

İçeriğinde bulunan pektin maddesi toksin oluşumunu ortadan kaldırmaya ve bağırsakları temizlemeye yardımcı oluyor.

Limon

Mükemmel bir bağırsak arındırıcısı olan limon, aynı zamanda C vitamininin en zengin kaynağı. Karaciğerdeki zararlı kimyasalların temizlenmesine de yardımcı oluyor.

Su

Vücuttan zararlı maddeleri atmanın en etkili yolu; tabii ki bol bol su tüketmekten geçiyor. Her gün 8-10 bardak su tüketmek, bağırsakları temizliyor ve dışkının daha kolay dışarı boşalmasını sağlıyor.

Genç kalmanı sağlayacak 7 yiyecek

Genç kalmanın en ucuz ve sağlıklı yolu doğru besinleri tüketmekten geçiyor.

26849

Yemekten hemen sonra yapılmaması gereken 7 alışkanlık

Yemekten sonra gelen taze demlenmiş tavşan kanı çaya kim hayır diyebilir ki? Ancak yemekten hemen sonra yaptığımız bazı alışkanlıklar sağlığımız için büyük tehdit oluşturuyor.

24542

Göz sağlığını korumanın 4 yolu

Göz sağlığını korumanın en kolay yolu, sağlıklı beslenmekten geçiyor. Araştırmalar,sağlıklı beslenmenin gözleri birçok hastalığa karşı koruduğunu ve bazı hastalıkların ilerlemesini yavaşlattığını beli

34230

Ramazan bayramı için beslenme önerileri

Bayramların olmazsa olmazı; yemek davetleri, ikramlar, tatlılar... Ancak Ramazan ayı boyunca oruç tutanlar için bayram ikramları, hem fazla kalori alımı hem de oruçla az yemeğe alışan midelerin yorul

26590